אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זוגלובק תילחם בירידה בהכנסות עם נקניק ופסטרמה ללא חומרים משמרים

זוגלובק תילחם בירידה בהכנסות עם נקניק ופסטרמה ללא חומרים משמרים

לאחר שפיטרה עשרות עובדים והרחיבה את הקטגוריה הצמחית זוגלובק נלחמת בירידה בצריכת הבשר המעובד עם סדרה חדשה של פסטרמות הודו ונקניקים

03.02.2016, 08:51 | נורית קדוש

שלושה חודשים אחרי שהזהיר ארגון הבריאות העולמי את הציבור מצריכה של מוצרי בשר מעובד, חברת הבשר זוגלובק מנסה לבלום את הירידה החדה בהכנסות. ל"כלכליסט" נודע כי זוגלובק תשיק סדרה של פסטרמות הודו ונקניקים למעדנייה ללא חומרים משמרים לראשונה. סדרת המעדנייה מצטרפת לנקניקיות ללא חומרים משמרים ולמוצרים על האש מרכיבים טבעיים בלבד וללא חומרים משמרים שהושקה בחודש שעבר.

קשובה לצרכנים

 

"זוגלובק פועלת להתאים את עצמה למגמות העולמיות ולהיות קשובה לצרכניה", אמרה סמנכ"לית השיווק אורית ולנט־מיכאלי. "אנחנו ממשיכים להרחיב את קטגוריית המוצרים העשויים ללא חומרים משמרים. סדרת המעדנייה החדשה כוללת פסטרמה תבור, פסטרמה ברביקיו ללא חומרים משמרים וכן נקניק סלמי תה מעושן ללא חומרים משמרים וסלמי מעושן איטלקי ללא חומרים משמרים. הפסטרמות החדשות מכילות 1%–2% שומן בלבד, עשירות בחלבון, ועשויות מנתח שלם".

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף ב"כלכליסט", בנובמבר ובדצמבר נרשמה התרסקות במכירות מוצרי בשר מעובד. המכירות צנחו ביותר מ־50% לאחר שאימץ משרד הבריאות בישראל את מסקנות ארגון הבריאות העולמי. המשרד פרסם המלצות שקוראות לציבור להגביל את הצריכה של מוצרי בשר מעובד, במיוחד בתפריט של ילדים, ללא יותר ממנה אחת בחודש. בהודעת משרד הבריאות צוין במפורש שההמלצות נוגעות לנקניקיות, נקניקים, המבורגרים, שניצלים מעובדים ותוצרים נוספים מבשר מעובד.

נקניקי זוגלובק החדשים. עשירים בחלבון נקניקי זוגלובק החדשים. עשירים בחלבון נקניקי זוגלובק החדשים. עשירים בחלבון

בהיותה החברה הגדולה בענף, נפגעה זוגלובק בצורה החדה ביותר. לפי דו"ח נילסן, הירידה הכמותית החדה ביותר — 43% במכירות נובמבר — נרשמה בקטגוריית הנקניקים, ואת הירידה בקטגוריה הובילה זוגלובק, עם צניחה של 50% במכירות. השינויים הדרסטיים והתמשכותם גרמו להיערכות מחודשת של היצרניות, שצמצמו את מספר ימי הייצור של הנקניקים לארבעה ימים בשבוע בלבד.

התאמה לשינויים בשוק

 

בהמשך החלו חלק מייצרניות הבשר המעובד גם לפטר עובדים. זוגלובק הודיעה על פיטוריהם של 35 עובדים מתוך 850 העובדים בחברה במסגרת תוכנית התייעלות.

לצד צמצום הפעילות של ייצור מוצרי בשר מעובד ושיפור של חלק ממוצרים אלה, החליטה זוגלובק לחזק את זרוע תחליפי הבשר שלה והשיקה שניצלוני תירס, שניצל ירקות ומקלוני פלאפל.

גם במקרה זה מדובר בהתאמה שביצעה החברה לשינויים בשוק, שכן במקביל לירידה החדה שחלה בהכנסות ממוצרי בשר מעובד בחודשים האחרונים, נרשמה עלייה ניכרת בהכנסות מתחליפי הבשר הצמחיים.

מנתוני סטורנקסט עולה כי ההכנסות בענף מתחליפים צמחיים למוצרי בשר מעובדים זינקו ב־15.7% בדצמבר 2015 לעומת דצמבר 2014.

תגיות