אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוכש דירה אצל ענבל אור הגיש בקשה לפירוק 'אור סיטי' שבבעלותה צילום: אוהד צויגנברג

רוכש דירה אצל ענבל אור הגיש בקשה לפירוק 'אור סיטי' שבבעלותה

טוען כי העביר לאור 400 אלף שקל וגילה שהדירה בפרויקט ברחוב צ'לנוב בת"א נמכרה לאדם אחר, אך למרות זאת טרם קיבל את כספו בחזרה

28.02.2016, 14:06 | דותן לוי

עוד הסתבכות של ענבל אור. רוכש דירה פרטי הגיש היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לפירוק החברה של אור – אור סיטי נדל"ן ולמינוי עו"ד אבנר כהן ממשרד כהן וילצ'יק ושות', כמפרק.

קראו עוד בכלכליסט

לטענתו, באמצעות עו"ד אבנר כהן, הוא הצטרף לפרויקט של אור ברחוב הדר ברמת גן, אך מספר ימים לאחר הצטרפותו ביקש לרכוש דירה בפרויקט אחר של אור ברחוב צ'לנוב 6 בתל אביב. לדבריו, בחברה סיכמו עימו את כל הפרטים הכספיים ובאוקטובר 2015 העביר 400 אלף שקל בשני תשלומים כמקדמה לרכישת דירה מספר 12 בבניין. לקראת סוף חודש דצמבר התברר לו כי דירה זו נמכרה קודם לכן לאדם אחר ולכן הכספים שהעביר אף לא נשמרו בחשבון נאמנות.

  

לאור זאת הודיע לחברה כי הוא מבטל את ההסכם עימה ודרש לקבל בחזרה את הכסף. לפני חודש הוא חתם על טופס ביטול המאפשר לחברה 75 יום להשיב לו את הכספים, ממועד חתימתה אך לטענתו בחברה טרם חתמו על הטופס וכספו לא חזר אליו.  

ענבל אור אחרי החקירה בשבוע שעבר ברשות המסים , צילום: אוהד צויגנברג   ענבל אור אחרי החקירה בשבוע שעבר ברשות המסים | צילום: אוהד צויגנברג ענבל אור אחרי החקירה בשבוע שעבר ברשות המסים , צילום: אוהד צויגנברג

בעקבות הפרסומים האחרונים על מעצרה של ענבל אור ועל החשד להונאת מס רחבת היקף, הוא החליט כי המצב הפיננסי של החברות מחייב אותו להגיש את בקשת פירוק החברה.

בבקשה נכתב, "התנהלות החברה אל מול המבקש, שעה שמכרה לו דירה שנמכרה לאחר, הינה הונאה של ממש, התנהלות זו מהווה כשלעצמה מעשה שמייצר עילת פירוק, ואין מדובר בטעות בתום לב, מדובר בפעולה מכוונת שמטרתה הונאת הרוכש. לא זו אף זו, אם סבר המבקש לרגע כי אכן כספו יושב לו כשתמוצה הפרוצדורה, הרי שבימים האחרונים פורסמו בכלי התקשורת ידיעות על מעצרה של הגב' ענבל אור – הבעלים והדירקטורית היחידה של החברה, בחשדות חמורים של הונאת שלטונות המע"מ בהיקף של מיליוני שקל, והעדר דיווח על עסקאות בעשרות מיליוני שקל, כך לכאורה על פי הפרסומים באמצעי התקשורת השונים.

"אם בכל אלה לא די, הרי שעל פי הפרסומים, עמדתה הרשמית של רשות המסים בדיון בבית המשפט בעניין הארכת מעצרה היא כי 'התנהלותה מעוררת חשד רב שיש ברצונה להסתיר ולשבש חקירה' עוד פורסם כי לפי דבריה של ענבל אור במהלך הדיון 'יש לי כספים רבים שאני צריכה להעמיד, .....' קרי, על פי הודאתה היא חייבת כספים רבים".

מאור סיטי נדל"ן נמסר בתגובה: "אנחנו עומדים אחר התחיבויותנו להשבת הכספים, המבקש יקבל את כספו במועד המוסכם החתום על ידו. הבקשה כפי הנראה תימחק באותה המהירות שבה הוגשה".

תגיות