אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפסד עתק ל-BP? המנכ"ל זכה להעלאה של 20% בשכר צילום: בלומברג

הפסד עתק ל-BP? המנכ"ל זכה להעלאה של 20% בשכר

חברת האנרגיה רשמה בשנה שעברה הפסד של 6.5 מיליארד דולר ונאלצה לחתוך אלפי משרות עקב הירידה במחירי הנפט; המנכ"ל דאדלי קיבל כמעט 20 מיליון דולר

05.03.2016, 15:03 | שירות כלכליסט

שכרו הכולל של מנכ"ל בריטיש פטרוליום, בוב דאדלי, עלה ב-20% בשנה שעברה, בה נרשם הפסד של 6.5 מיליארד דולר, ועמד על כמעט 20 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

בשנה שעברה הסדירה החברה את רוב ענייניה המשפטיים בגין פרשיית דליפת הנפט הגדולה במפרץ מקסיקו ב-2010, והפרישה 20 מיליארד דולר ליישוב רוב התביעות נגדה בנושא זה. במקביל נרשם והפסד שיא בשל הצניחה במחירי הנפט, ובריטיש פטרוליום נאלצה לחתוך אלפי משרות וקיצצה בהשקעות.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שכרו של דאדלי עלה בהתמדה מאז שנכנס לתפקידו לאחר דליפת הנפט, והוא מהווה סלע מחלוקת בינו לבין בעלי המניות של החברה. אסיפת בעלי המניות השנה צפויה להיערך באפריל, ועל פי טענת החברה, עליה לשמור על תחרותיות והתשלום שלה נמוך מיריבותיה האמריקאיות.

בדו"ח השנתי של החברה שפורסם אתמול (ו'), נמסר שבכיריה לא זכו להעלאה בשכר הבסיס שלהם ב-2015 ושצמרת ההנהלה לא תקבל העלאה גם השנה. שכרו של דאדלי הועלה באמצעות תוספת לתוכנית הפנסיה שלו ועל פי החברה העלאה זו נובעת מתשלומי בונוס דחויים.

על פי יו"ר ועדת התשלומים של בריטיש פטרולויום, אן דאולינג, החברה רשמה נתוני תפעול וביצועים חזקים ב-2015 והם עקפו את התחזיות ל-2015. "מחירי הנפט לא בשליטתנו אולם ההנהלה הבכירה פעלה היטב בנוגע לכל מה שכן תחת שליטתה. בריטיש פטרוליום עקפה את התחזיות ברוב המדדים ושכר המנהלים משקף זאת", כתבה דאולינג בדו"ח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות