אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קובי לוינסון המועמד המוביל למנכ"ל פסגות צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

קובי לוינסון המועמד המוביל למנכ"ל פסגות

אם ימונה, יעמיד לוינסון שהשתכר בממוצע שכר בעלות 6 מיליון שקל בשנה בדש, את המבחן הראשון לרפורמת שכר הבכירים של כחלון

23.03.2016, 07:07 | רחלי בינדמן

קובי לוינסון, לשעבר מנכ"ל בית ההשקעות דש, הוא המועמד המוביל לתפקיד מנכ"ל פסגות, כך נודע ל"כלכליסט". לוינסון עזב את דש בסוף 2010 לאחר שבע שנים שבהן גרף שכר בעלות ממוצעת של 6.3 מיליון שקל בשנה.

בהמשך חזר לוינסון לתקופה קצרה לדש כמנכ"ל זמני, במטרה לסייע בהשלמת המיזוג בין בתי ההשקעות מיטב ודש.  

קראו עוד בכלכליסט

אם לוינסון ייקח על עצמו את התפקיד, הוא ייאלץ ככל הנראה להסתפק בעלות שכר צנועה בהרבה של 2.5 מיליון שקל בשנה, וזאת על רקע החקיקה שמוביל שר האוצר משה כחלון להגבלת שכר הבכירים בגופים הפיננסיים.

עבור לוינסון, אחד המנהלים המוערכים בשוק ההון, מדובר במהלך לא טריוויאלי, זאת בהתחשב בין היתר בעובדה שחגי בדש, מנכ"ל פסגות הפורש, זכה לעלות שכר של 9 מיליון שקל ב־2015. עבור זהבית כהן, מנכ"לית אייפקס, קרן ההשקעות המחזיקה בפסגות, עיתוי החקיקה בעייתי שכן ההצעה הכספית שתוכל להציע מתכווצת.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", זהבית כהן, מנכ"לית אייפקס המחזיקה בפסגות, העדיפה תחילה להביא מועמד פנימי להחליף את בדש. מי שהיה המועמד המוביל לתפקיד, טל קדם, משנה למנכ"ל פסגות וראש מערך המכירות שלו, החליט בהסכמה משותפת עם כהן לוותר על התפקיד, אם כי הוא קודם לתפקיד ממלא מקום המנכ"ל.

כהן חוששת לייצר זעזועים בבית ההשקעות שרשם ב־2015 רווחי שיא, בעקבות חילופי הגברי. לפי גורמים בשוק ההון, אף שלוינסון הוא מינוי חיצוני ולפיכך עלול לייצר אנטגוניזם במיוחד בצמרת ההנהלה, הוא נחשב למקורב לטל קדם, ואם ייקח את התפקיד, צפוי לשמור אותו כמספר 2. כהן נמצאת בצומת דרכים קריטי שכן ב־3–2 השנים הקרובות אייפקס מתכננת לפעול למכירת בית ההשקעות.

קובי לוינסון , צילום: עמית שעל קובי לוינסון | צילום: עמית שעל קובי לוינסון , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות