אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם אנטרופי מתעלמת מחוק שכר הבכירים: ממליצה לאשר שכר מנכ"ל הראל צילום: ורדי כהנא

בלעדי לכלכליסט

גם אנטרופי מתעלמת מחוק שכר הבכירים: ממליצה לאשר שכר מנכ"ל הראל

עלות שכרו של רונן אגסי המובאת לאישור בעלי המניות עומדת על 3.4 מיליון שקל - כ-900 אלף שקל יותר מתקרת השכר הקבועה בחוק. אנטרופי: "שכרו של אגסי יותאם להוראות החוק אם וכל שתהא חובה לעשות כן"

03.04.2016, 11:11 | רחלי בינדמן

קבוצת הביטוח הראל שבשליטת משפחת המבורגר עוברת עוד משוכה בדרך לאישור שכרו של מנכ"ל הקבוצה החדש, רונן אגסי - הראל מבקשת להעניק לאגסי שכר בעלות מצרפית של 3.4 מיליון שקל.

ל"כלכליסט" נודע כי חברת הייעוץ אנטרופי ממליצה למוסדיים לאשר באסיפת בעלי המניות עוד שבועיים את שכרו של אגסי. זאת למרות שהוא חורג מתקרת השכר שנקבעה לאחרונה בחוק שכר הבכירים במערכת הפיננסית - 2.5 מיליון שקל. החוק ייכנס לתוקף בעוד חצי שנה.

קראו עוד בכלכליסט

באנטרופי לא מתעלמים מהחקיקה החדשה, וכותבים במסגרת ההמלצה כי בהראל הבהירו שבכוונתם להתאים את שכרו של אגסי לחוק לאחר כניסתו לתוקף: "בהתאם להבהרה שפרסמה החברה, ולבקשתנו, לאור החקיקה החדשה בנושא הגבלת שכר הבכירים לתקרה של 2.5 מיליון שקל בתום התקופות להתאמה, הקבועות בהוראות המעבר שבחוק, יותאם שכרו של מר אגסי להוראות החוק כאמור, אם וככל שתהא חובה לעשות כן באותו מועד, לפי הוראות החוק כאמור", נאמר בהמלצת אנטרופי .

עלות שכרו של אגסי במנותק מהחוק לא נחשבת גבוהה מאד, במיוחד אם לוקחים בחשבון שלצד תפקידו כמנכ"ל חברת האחזקות הוא מכהן גם כסמנכ"ל הכספים של חברת הראל ביטוח, החברה הבת של הראל. 

אגסי גם מחליף בתפקיד שני מנהלים משותפים, מישל סיבוני ושמעון אלקבץ, שנהנו יחד מעלות שכר של 12 מיליון שקל בשנה. סיבוני קיבל את שכרו גם עבור תפקידו כמנכ"ל חברת הביטוח.

רונן אגסי, צילום: ורדי כהנא רונן אגסי | צילום: ורדי כהנא רונן אגסי, צילום: ורדי כהנא

באנטרופי מציינים כי, "החברה מציעה לאשר את התקשרותה עם מר אגסי המכהן כסמנכ"ל הכספים בחברה חלף כהונתם של שני מנכ"לים משותפים ובכך להפחית את עלות התשלום השנתי המשולם להם ולהתאים את תקרת התגמול הכוללת לחקיקה שקידם משרד האוצר להגבלת שכר הבכירים בגופים הפיננסים לעלות שנתית של 3.5 מיליון שקל".

למעשה, הסיכום עם אגסי הושג עוד בטרם הוחלט על הפחתת התקרה מ-3.5 מיליון שקל ל-2.5 מיליון שקל. באנטרופי מוסיפים עוד כי "בהתאם לדוחות הכספיים לשנת 2015 הסתכם שכרם של המנכ"לים המשותפים לסך של כ-12 מיליון שקל. השכר הכולל של מר אגסי נמוך משמעותית מהשכר הכולל וכן מהשכר לו היו זכאים כל אחד מהמנכ"לים המשותפים בשיעור של 40%".

מתוך עלות שכר של 3.4 מיליון שקל יקבל אגסי עד מיליון שקל כמענק מבוסס יעדים. על כך מציינים באנטרופי כי "תכנית התגמול מבוססת על פרמטרים יחסיים לתוצאות של המתחרים בענף, כלומר על מנת לזכות בניקוד גבוה, צריכה הראל להציג תוצאות עדיפות בשלל פרמטרים מזו של חברות ביטוח אחרות כך שהמנגנון מתגמל למעשה על תרומה ניהולית לביצועים עודפים ביחס לענף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
הלו מס' 1 שכחת לקחת כדורים היום?
ראשית, אנטרופי מציינת במפורש שהסכום כפוף לחוק החדש, אז מה אתה קופץ? שנית, אולי לא שמעת אך אנטרופי חסכה לציבור עד היום מעל 500 מיליון ₪ ...וכל זה מפני שהם לא פראיירים ולא עושים חשבון עם איש, כולל החתולים השמנים בחברות הציבוריות..הלו, אז תרגע.
אליהו הנביא  |  03.04.16
2.
הציבור לא רוצה להישדד ע"י ברוני ה-1%?
אם כך, הציבור חייב לקחת לידיו את קבלת ההחלטות על איך יאורגנו מקומות העבודה: מה ייוצר, איך ייוצר, באילו תנאים, ומעל לכל - איך יחולקו הרווחים. אנחנו משאירים את ההחלטות הנ"ל בידי קומץ בעלי שליטה - ומתפלאים שהם מחליטים לגרוף את כל הרווחים לכיסם ולהשאיר לעובדים רק כמה פירורים? https://www.youtube.com/user/RichardDWolff http://www.rdwolff.com http://www.democracyatwork.info
דמוקרטיה בעבודה  |  03.04.16
1.
אנטרופי - החתול שמחלק את השמנת בלי הגבלה
בושה וחרפה לאנטרופי! הכוונה בחברה מסוג אנטרופי אולי טובה אבל בפועל זה בסה"כ המשך לכל השחיתות והצביעות מסביב... אתם הראשונים שצריכים לא לאשר משכורות חולניות לבכירים ובמקום זה אתם מאשרים???! ההתנהלות של אנטרופי לא פחות גרועה מההתנהלות החזירית של מנהלי החברות שתחת ההמלצות של אנטרופי.. כסתח פשוט שקוף וחזירי. רק בישראל!
אזרח קטן אבל לא אדיוט , תל אביב  |  03.04.16