אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כדורסל המכללות מאבד צופים אבל עדיין פופלארי מענפי ספורט מקצוענים צילום: איי אף פי

כדורסל המכללות מאבד צופים אבל עדיין פופלארי מענפי ספורט מקצוענים

עם זאת, בהשוואה לאירועי ספורט אחרים, המשחק השבוע השיג רייטינג גבוה יותר מאשר כל אחד ממשחקי הוורלד סיריס בשנה שעברה, אך נמוך מאשר חמישה מתוך ששת המשחקים בסדרת הגמר בעונה שעברה של ה-NBA

07.04.2016, 14:57 | שירות כלכליסט

 אפילו אחד המשחקים המלהיבים בהיסטוריה של הכדורסל לא הצליחו להציל את הרייטינג של משחק אליפות כדורסל המכללות (NCAA).

קראו עוד בכלכליסט

הסיום הדרמטי שבו מרקוס פייג הסיום הדרמטי שבו מרקוס פייג' מצפון קרולינה השווה את התוצאה עם שלשה, וכריס ג'נקינס מוילנובה קלע שלשה משל עצמו בשנייה האחרונה כדי להבטיח את הניצחון. על פי טרנר ספורטס, שיא הצפייה היה גבוה ב-51% מאשר בתחילת המשחק | צילום: איי אף פי הסיום הדרמטי שבו מרקוס פייג

משחק הגמר ביום שני בו שיחקו וילנובה וצפון קרולינה השיג רייטינג של 10.6%, שהם 17.8 מיליון צופים ברשתות TBS, TNT ו- TruTV, כך על פי הנתונים שסיפקה חברת נילסן. מדובר בירידה של 34% ברייטינג ו-37% בשיעורי הצפייה, לעומת הגמר של השנה שעברה בו השתתפו ויסקונסין ודיוק (16%, 28.3 מיליון צופים), וירידה של 15% ו-16%, בהתאמה מהגמר של קונטיקט וקנטאקי ב-2014 (12.4% ו-21.2 מיליון צופים).

הרייטינג של 10.6 הוא הנמוך ביותר אי פעם לגמר ה-NCAA, כשהשפל הקודם היה רייטינג של 10.8 להופעה הקודמת של צפון קרולינה בגמר ב-2009 נגד מישיגן סטייט. זו הפעם השנייה בלבד שהרייטינג למשחק ירד מתחת לרמה של 11.

בעוד שהרייטינג נפל לשפל, שיעור הצפייה הוא הרביעי הנמוך ביותר ועקף את התוצאות של גמר 2009 (17.6 מיליון), גמר 2006: UCLA ופלורידה (17.5 מיליון) וגמר 2004: קונטיקט נגד ג'ורג'יה טק (17.1 מיליון).

על אף הנתונים הנמוכים באופן כללי המשחק ביום שני השיג את הרייטינג ושיעורי הצפייה השנייה הגבוהים ביותר למשחק כדורסל מכללות ששודר בכבלים.

חצי הגמר של השנה שעברה שבו השתתפו ויסקונסין וקנטאקי מחזיק בנתונים הגבוהים ביותר עם רייטינג של 12.4 ו-22.6 מיליון צופים. לא כולל משחקי פוטבול, אליפות ה-NCAA השנה נחשבת לאירוע הספורט השלישי הנצפה ביותר בכבלים, מאחורי המשחק של ויסקונסין וקנטאקי ומשחק הכדורגל בין נבחרות ארה"ב ופורטוגל במונדיאל האחרון (18.2 מיליון צופים).

הניצחון של הווילדקאטס השיג שיא רייטינג של 13.2 ו-22.3 מיליון צופים בין השעות 23:15-23:30, הסיום הדרמטי שבו מרקוס פייג' מצפון קרולינה השווה את התוצאה עם שלשה, וכריס ג'נקינס מוילנובה קלע שלשה משל עצמו בשנייה האחרונה כדי להבטיח את הניצחון. על פי טרנר ספורטס, שיא הצפייה היה גבוה ב-51% מאשר בתחילת המשחק.

בהשוואה לאירועי ספורט אחרים, המשחק השבוע השיג רייטינג גבוה יותר מאשר כל אחד ממשחקי הוורלד סיריס בשנה שעברה, אך נמוך מאשר חמישה מתוך ששת המשחקים בסדרת הגמר בעונה שעברה של ה-NBA. המשחק מדורג גם הרחק מאחורי משחק פוטבול המכללות בין אלבמה וקלמסון (15 רייטינג ו-26.2 מיליון צופים), ומשך פחות צופים ממשחק חצי הגמר בין אלבמה ומישיגן סטייט – המשחק בערב הסילבסטר שנודע לשמצה לאחר שהרייטינג צנח ב-34% (18.6 מיליון צופים).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות