אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כספיי הזכייה בווימבלדון עלו ל-28 מיליון ליש"ט צילום: רויטרס

כספיי הזכייה בווימבלדון עלו ל-28 מיליון ליש"ט

כספי הזכייה השנה בטורניר הטניס יהיו גבוהים ב-1.35 מיליון ליש"ט לעומת אשתקד. הזוכים בתחרויות היחידים ייהנו מעלייה של 2 מיליון ליש"ט בסכום הפרסים

27.04.2016, 14:34 | שירות כלכליסט
המארגנים של אליפות ווימבלדון, אול אנגלנד קלאב (All England Club), חשפו כי הסכום הכולל של כספי זכייה שיחולקו בטורניר השנה יעלה ל-28.1 מיליון ליש"ט (41 מיליון דולר). החלטה שממשיכה את המגמה של העלאת שווי הפרסים בכל ארבעת טורנירי הגרנד סלאם.

קראו עוד בכלכליסט

פסל של פרדי פרי בווימבלדון. מצטרפים למגמה, צילום: רויטרס פסל של פרדי פרי בווימבלדון. מצטרפים למגמה | צילום: רויטרס פסל של פרדי פרי בווימבלדון. מצטרפים למגמה, צילום: רויטרס

על פי אתר חדשות הספורט Omnisport, כספי הזכייה השנה בטורניר הטניס יהיו גבוהים ב-1.35 מיליון ליש"ט לעומת השנה שעברה, אז עמדו הפרסים על שווי כולל של 26.75 מיליון ליש"ט. וימבלדון היה בשנה שעברה טורניר הגרנד סלאם עם הפרסים הגבוהים ביותר, אך מאז עלה סכום הפרסים גם ביו.אס. אופן ובאליפות צרפת הפתוחה.

הזוכים בתחרויות היחידים ייהנו מעלייה של 2 מיליון ליש"ט בסכום הפרסים, כשכעת רק היו.אס.אופן מחלק פרסים יקרים יותר עבור תחרויות היחידים. על פי התכנית, שחקנים שיפסידו כבר בסיבוב הראשון ירוויח 30 אלף ליש"ט.

מוקדם יותר החודש, הכריזה פדרציית הטניס הצרפתית כי סכום כספי הזכייה יעלה ב-14%, ויעמוד השנה על 28 מיליון יורו. בשנה שעברה הסכום הכולל של כספי הזכייה ביו.אס.אופן עמד על 42.3 מיליון דולר, עלייה של 10.5% לעומת 2014 וטורניר הגרנד סלאם הראשון שעקף את רף ה-40 מיליון דולר.

אליפות אוסטרליה הפתוחה שנערכה השנה בין 18 ל-31 בינואר, חילקה סכום כולל של 34.1 מיליון דולר (30.1 מיליון יורו), עלייה של 10% לעומת השנה שעברה.

במקביל, אול אנגלנד קלאב אשרו את תכניות העיצוב החדשות למגרש הראשי (Court Number One), ונקבע תאריך יעד ל-2019 להשלמת הפרויקט. על פי התכנון, המגרש יכלול גג ניתן להזזה שיותקן בזמן לטורניר של 2019.

טורניר ווימבלדון יתקיים השנה החל מה-27 ביוני ועד ל-10 ביולי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות