אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדלסבורג מול עמוס לוזון: "אתה לא תקבע אם אני בעל עניין אישי שלילי" צילום: צביקה טישלר

אדלסבורג מול עמוס לוזון: "אתה לא תקבע אם אני בעל עניין אישי שלילי"

האחים אדלסבורג לא אהבו את העובדה שלוזון בחר להכריז עליהם כבעלי עניין אישי שלילי בחברה ולכן שלחו אתמול מכתב חריף להנהלה. לוזון עומד על שלו כי הם פועלים בניגוד לטובת החברה

17.05.2016, 11:40 | אורן פרוינד

האחים אורי ורוני אדלסבורג, השותפים (7.6%) של עמוס לוזון בחברת דורי קבוצה, יוצאים מולו למלחמה. האחים אדלסבורג לא אהבו את העובדה שלוזון בחר להכריז עליהם כבעלי עניין אישי שלילי בחברה ולכן שלחו אתמול (ב') מכתב חריף להנהלה.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב נאמר כי "החברה טעתה בכך שהכריזה על אדלטק (החברה דרכה הם מחזיקים את המניות) כבעלת עניין שלילי היות שהסיווג האמור חייב להתבצע רק על ידי בית משפט ואין לחברה כל סמכות לקבוע על כך".

לוזון השיב כי הוא עדיין עומד על שלו וכי לראות עיניו אדלטק היא עדיין בעלת עניין שלילי וכי מי שאכן ייקבע את זה הוא בית המשפט כפי שנכתב עוד בזימון האסיפה של החברה לפני חודש.

עמוס לוזון , צילום: ראובן שוורץ עמוס לוזון | צילום: ראובן שוורץ עמוס לוזון , צילום: ראובן שוורץ

ביום חמישי הקרוב תערוך חברת דורי קבוצה אסיפת בעלי מניות בכדי להצביע על הסכם השכר של ליה לוזון, בתו הבכורה של עמוס לוזון, שמונתה בחודש שעבר למנהלת פיתוח עסקי בחברה. החברה מבקשת לאשר לליה לוזון עלות שכר של 30 אלף שקל בחודש.

בזימון האסיפה שפורסם לפני חודש, הכריזה דורי קבוצה על אדלטק כבעלת עניין שלילי בניסיון למנוע ממנה להצביע ולטרפד את הסכם השכר של לוזון הצעירה.

לטענת הנהלת דורי קבוצה, "אדלטק היא בעלת עניין שלילי בכל הקשור לאישור העסקתה של ליה לוזון. קביעה זו נובעת מכך שבחודשים האחרונים אדלטק סיכלה מהלכים של החברה (לרבות של בעלת השליטה בחברה לשעבר) ונקטו בפעולות שונות נגד החברה לרבות: רכישת החזקות של החברה בסמוך למועד המיועד להשלמת הצעת הרכש מלאה למניות החברה שפרסמה בעלת השליטה לשעבר גזית גלוב, משלוח פניה ליו"ר דירקטוריון החברה הבת דוראד שמעלה טענות שונות כנגד החברה לרבות דרישה מדוראד לנקוט בהליכים משפטיים נגד החברה וכן התנגדות להחלטה בעניין עקרונות הסכם לתיחום פעילות בין החברה לבין בעל השליטה בה".

ייאמר לזכותם של הנהלת דורי קבוצה כי בהערת ביניים נכתב במפורש כי " הקביעה כי אדלטק היא בעלת עניין שלילי תיעשה על ידי בית משפט".

אדלטק רכשה את המניות שלה בדורי קבוצה בחודש ינואר 2016, קצת לפני שגזית גלוב מכרה את שליטה לעמוס לוזון בחברה. אדלטק, שמחזיקה גם ב-18.75% ממניות של תחנת הכוח הפרטית דוראד, רכשה את המניות בדורי קבוצה על מנת להפעיל לחץ על בעלת השליטה הקודמת גזית גלוב שהגישה נגדה תביעה משפטית לגבי פרויקט ביצוע בדוראד בטענה שנטלה כספים שלא כדין. דורי קבוצה מחזיקה ב-9% ממניות תחנת הכוח דוראד ומשכך גזית גלוב הגישה את התביעה.

א.דורי , צילום: נמרוד גליקמן א.דורי | צילום: נמרוד גליקמן א.דורי , צילום: נמרוד גליקמן

מיהם האחים אדלסבורג?

אדלטק היא אחת מחברות האנרגיה החשובות בישראל שהוקמה על ידי אביו יוסף אדלסבורג ב־1989. אורי אדלסבורג מנהל את הפעילות של אדלטק ביחד עם אחיו הצעיר רוני שאחראי על הצד הפיננסי של ניהול החברה בעוד שאורי אדלסבורג אחראי על הצד התפעולי והפיתוח העסקי ונחשב לדמות הדומיננטית מבין השניים בניהול החברה. כל המניות של אדלסבורג נמצאות בידי אביהם יוסף אדלסבורג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות