אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצלחה ללוזון: שכר הבת אושר ודורי בניה נמחקת מהמסחר צילום: אוראל כהן

הצלחה ללוזון: שכר הבת אושר ודורי בניה נמחקת מהמסחר

האסיפה הכללית של דורי קבוצה אישרה את מיזוגה של דורי בניה לתוך חברה פרטית שבבעלותה. ליה לוזון תשמש כמנהלת פיתוח עסקי עבור שכר בעלות של 30 אלף שקל לחודש

22.05.2016, 12:59 | אורן פרוינד

עמוס לוזון יכל לרשום היום (א') שתי נקודות לזכותו. האסיפה הכללית שלדורי קבוצהאישרה היום את מחיקתה של דורי בניה מהמסחר בתל אביב וביום חמישי האחרון שכרה של בתו הבכורה, ליה לוזון, אושר על ידי האסיפה הכללית.  

קראו עוד בכלכליסט

ליה לוזון תקבל עלות שכר של 30 אלף שקל בחודש בעבור תפקידה כמנהלת פיתוח עסקי של החברה. עבור המחיקה של דורי בניה תשלם דורי קבוצה תשלום חד פעמי של 4.6 מיליון שקל, אולם תחסוך עלויות של 5 מיליון שקל בשנה בעבור אחזקה של חברה ציבורית.

לא מעט ניסיונות היו למחוק את דורי בנייה מהמסחר בתל אביב. אלה נפתחו עוד בתקופת הבעלים הקודמים גזית גלוב, שניסתה למחוק את החברה מהמסחר פעמיים, והצעה נוספת הוגשה בתקופתו של עמוס לוזון. כל ההצעות נענו בסירוב על ידי בעלי המניות.

לאחר שנכשל בהצעת הרכש בפברואר האחרון, החליט לוזון ללכת על דרך בטוחה יותר. לוזון הבין שהצעת רכש לא תעבוד במקרה של דורי בניה ולכן החליט ללכת על דרך של מיזוג משולש הופכי, שמצריך אישור של 6.75% מקרב בעלי המניות שאינם בעלי עניין אישי. זאת בניגוד להצעת הרכש שהצריכה אישור של 8.5% מקרב בעלי המניות.

המיזוג יתבצע באמצעות הקמה של חברה ייעודית שתהיה מוחזקת בבעלות מלאה של דורי קבוצה. זו תתמזג עם דורי בניה כך שכל מניה אחת בת 0.01 שקל של דורי בניה תקבל תמורה של 0.33 שקלים. בסך הכל תשלם דורי קבוצה על מניות הציבור של דורי בנייה 4.6 מיליון שקל, פרמייה של 25% על מחירה של מניית דורי בניה בבורסה בתל אביב ערב ההצעה.

עלות שכר של 30 אלף שקל לליה לוזון

לוזון הבת אמנם רק בת 27 אולם הספיקה כבר ליצור לעצמה קריירה עשירה של מפיקה מוכרת בישראל. היא שותפה בחברת ההפקות "בל בידור ותערוכות" שהביאה לישראל את הזמרים מריה קארי, קניה ווסט וכריס בראון. מלבד העיסוקים שלה בדורי קבוצה, לוזון תמשיך בפעילות ההפקה - בימים אלו היא מפיקה תערוכת צילומים של הצייר סלבדור דאלי בנמל תל אביב.

ליה לוזון היא עורכת דין, בעלת תואר ראשון במשפטים ובמינהל עסקים מהמרכז הבינתחומי הרצליה, עם התמחות בתחום נדל"ן מסחרי וליטיגציה.

עמוס לוזון , צילום: אוראל כהן עמוס לוזון | צילום: אוראל כהן עמוס לוזון , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
מהלך חכם למחוק את החברה ממסחר
הרבה יותר קל יהיה לנהל את החברה בלי השטויות שהחשבונאות דורשת כמו בחינות ירידת ערך מוניטין, שערוך אופציות ושאר הבלבולי שכל. אפשר לחסוך מלא זמן ומלא כסף בלי השטויות האלה. השכר טירחה המופרז שהמחלקות הכלכליות במשרדי ראיית החשבון דורשות הופכות את זה לכמעט בלתי אפשרי להחזיק חברה ציבורית. על כל שטות, ממציאים איזה תקן שיש לאכוף עם סט שלם של חוקים והגדרות מנותקות מן המציאות רק בשביל לייצר עוד הערכות שווי מיותרות שגוזלות מלא כסף.
חברה פרטית  |  22.05.16