אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתרי ההימורים בבריטניה - סיכוי של 43% לעזיבת האיחוד צילום: globalriskinsights

אתרי ההימורים בבריטניה - סיכוי של 43% לעזיבת האיחוד

יחסי ההימורים באתרים מנוגדים לנתוני סקרי דעת הקהל - שכעת מעניקים יתרון דווקא לתומכי ההתנתקות הבריטית מהאיחוד האירופי

06.06.2016, 12:29 | גיל קליאן

אתרי ההימורים הבריטיים מנבאים כי אזרחי בריטניה ייבחרו להישאר באיחוד האירופי. זאת, לקראת ההצבעה במשאל העם שייקבע את גורל יחסי בריטניה עם האיחוד, שיתקיים ב-23 ביוני.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, האתרים לא מנבאים ניצחון סוחף לתומכי הישארות בריטניה באיחוד. מניתוח יחסי הזכייה שמעניקים האתרים להימורים על עזיבה או הישארות בריטניה באיחוד, עולה סיכוי של 57% להישארות בריטניה באיחוד. זאת, לעומת סבירות של 43% להתנתקות בריטניה מהשוק האירופי המשותף.

אתרי הימורים גדולים כמו וויליאם היל, 888 או פאדי פאואר יכפילו את כספם של מהמרים במקרה של עזיבת האיחוד, בעוד הימורים על הישארותה של בריטניה בגוש האירופי יביאו לתשואה צנועה הרבה יותר של כ-36%.

אתרי ההימורים נחרצים הרבה יותר מסקרי דעת הקהל לקראת משאל העם הגורלי - אלה מעניקים סבירות גבוהה יותר לעזיבת האיחוד.

ממוצע סקרי דעת הקהל לפי בלומברג נכון לעכשיו מראה סבירות של 45% לעזיבה, לעומת 41% שמתכננים להצביע על הישארות המדינה באיחוד. 15% לא הכריעו. בכל מקרה קשה לראות מגמה ברורה בסקרים והתוצאות צמודות מאוד, כאשר מסוף מאי מתחיל להתפתח יתרון קל לתומכי העזיבה.

הסקרים לקראת משאל העם. בכחול: מצדדי עזיבה. בירוק: מצדדי הישארות באיחוד. חום: לא החליטו הסקרים לקראת משאל העם. בכחול: מצדדי עזיבה. בירוק: מצדדי הישארות באיחוד. חום: לא החליטו הסקרים לקראת משאל העם. בכחול: מצדדי עזיבה. בירוק: מצדדי הישארות באיחוד. חום: לא החליטו

בכירים רבים בכלכלה העולמית התגייסו על מנת להרתיע את הבוחרים הבריטים מהאפשרות של עזיבת האיחוד. כך למשל יו"ר קרן המטבע, כריסטין לגארד, שאמרה כי "עזיבה של בריטניה את האיחוד האירופי תוביל לירידה חדה בהשקעות ותיצור רמות גבוהות של חוסר ודאות". כך גם מנהיגי ה-G7 ומנהיגים אזוריים אחרים, שרואים ביציאת בריטניה מהלך שלילי לכלכלה האזורית והעולמית.

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, צילום: בלומברג ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון | צילום: בלומברג ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות