אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשנה הבאה: ביטוחי החובה לרכב יוזלו בשיעור של עד 15% צילום: shutterstock

בשנה הבאה: ביטוחי החובה לרכב יוזלו בשיעור של עד 15%

בנוסף, בעוד שנתיים יופחת תעריף הביטוח עד 8% ובעוד שלוש - עד 3%; את ההנחה יממנו עודפי גבייה מקרן פיצויי נפגעי תאונות דרכים

20.07.2016, 14:08 | רחלי בינדמן

שרת המשפטים איילת שקד ושר האוצר משה כחלון הודיעו היום (ד') על השבת כספים לציבור המבוטחים בביטוח חובה. במסגרת היוזמה, החל מאוקטובר 2016 ועד ספטמבר 2019, יוחזרו לציבור 1.7 מיליארד שקל עודפים מקופת הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, שפעילותה ממומנת בין היתר מכספי כלל המבוטחים בביטוח חובה לרכב, בצורה של הוזלת תעריפי ביטוחי החובה לרכב. ההודעה מגיעה לאחר שהשניים העבירו את החוק להשבת הכספים בקריאה שניה ושלישית, והסמיך אותם יחד עם המפקחת על הביטוח לקבוע את דרך ההשבה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי היוזמה, בשנה הראשונה תהיה הנחה של 15% בביטוח הרכב, בסכום כולל של 675 מיליון שקל. בשנה השניה תהיה הנחה של 8%, בסכום כולל של 360 מיליון שקל, ובשנה השלישית תהיה הנחה של 3% בסכום של 135 מיליון שקל. המפקחת על הביטוח מפקחת על תעריפי ביטוחי הרכב חובה ותעריפים אלו, המותאמים לפרופיל הסיכון של הנהג, יעודכנו אוטומטית בשלוש השנים הבאות על בסיס מודל ההנחות שנקבע.

תפקידה של הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, הידועה בכינויה "קרנית", הוא לפצות נפגע תאונת דכים הזכאי לפיצויים, אם בידו לתבוע זאת מחברת הביטוח, מסיבות שונות של פוגע לא ידוע או היעדר כיסוי ביטוחי. פעילותה של קרנית ממומנת בין היתר מכספיהם של כלל המבוטחים בביטוח חובה ברכב.

(אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק (אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

שרת המשפטים איילת שקד: "השבת הכספים לציבור תאפשר להוזיל את מחירי ביטוח החובה ולהקל במעט את העלויות היומיומיות שאזרחי ישראל נושאים בהם. אין סיבה שהציבור יישא בנטל מיותר, אלא הכספים יושבו כדין ויהוו צעד אחד מני רבים שננקטים להקלה ביוקר המחיה".

שר האוצר משה כחלון: "כשהגעתי למשרד האוצר הובא לידיעתי כי בקופת הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים ישנם עודפים של למעלה ממיליארד ש"ח. מדובר בכסף ששייך לציבור ולכן אחריותנו הוא להחזיר אותו לציבור כפי שנהגנו עם עודפי הגבייה ממיסים. יחד עם הרפורמה שביצענו בביטוחי החובה אזרחי ישראל ירגישו כבר בטווח הזמן המיידי הוזלה משמעותית בעלויות הביטוח לרכב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות