אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד לציפיות: מדד המחירים לצרכן ירד בחודש אוגוסט ב-0.3% צילום: יריב כץ

בניגוד לציפיות: מדד המחירים לצרכן ירד בחודש אוגוסט ב-0.3%

בשוק ההון ציפו למדד של 0%, לאחר כמה חודשים של עליות; מדד מחירי הדירות שירד ביוני ב-0.3% עודכן כלפי מעלה למינוס 0.1% והתווספה לו עלייה של 0.1% ביולי; הירידות העיקריות נרשמו בהלבשה והנעלה ובפירות טריים, עלייה משמעותית יחסית נרשמה בירקות טריים - 3.3%

15.09.2016, 18:31 | מיקי פלד

הפתעה גדולה במדד המחירים לצרכן בחודש אוגוסט. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו עתה, המדד ירד ב-0.3%, לעומת ציפיות בשוק ההון למדד של 0%.

קראו עוד בכלכליסט

בחודשים האחרונים נראה היה שמדד המחירים לצרכן חוזר למגמת עלייה, כך שעם המדד החדש של אוגוסט מתחילת השנה עלו המחירים ב-0.1% וב-12 החודשים האחרונים ירדו ב-0.7%. המשמעות היא שבניגוד לציפיות, בשלב זה האינפלציה לשנה הנוכחית נראית כמתרחקת ולא מתקרבת ליעד שנקבע לבנק ישראל, שהוא אינפלציה של 1%-3%, ומכאן שקטנים הסיכויים, שהיו לא גבוהים גם כך, לעליית ריבית במשק. 

בהלבשה נרשמו ירידות מחירים, צילום: גיא אסיאג בהלבשה נרשמו ירידות מחירים | צילום: גיא אסיאג בהלבשה נרשמו ירידות מחירים, צילום: גיא אסיאג

הירידות העיקריות נרשמו בהלבשה והנעלה בשיעור של 4.9%, בפירות טריים שירדו ב-2.5% ובתחבורה ותקשורת בשיעור של 1.3%. עלייה משמעותית יחסית נרשמה בירקות טריים בשיעור של 3.3%.

בלמ"ס גם עדכנו את השינוי במחירי הדיור ביוני לעומת מאי, מירידה של 0.3% ל-0.1% והוסיפו לכך עלייה של 0.1% ביולי לעומת יוני. ב-12 החודשים של אוגוסט 2015 עד יולי 2016 מחירי הדיור עלו ב-6%, לעומת 8% ב-2015 כולה.

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
על הוספת התיקון למפרע בנתוני מחירי הדירות (להבדיל
על הוספת התיקון למפרע בנתוני מחירי הדירות (להבדיל ממחירי השכירות שנקראים מחירי הדיור'). כמו שאמרנו לכם, מדד לחודש אחד הוא לא מיצג והנתונים לרוב מתוקנים בהמשך. מחירי הדיור ממשיכים לעלות. ולפי הלחץ שכחלון נמצא, הוא ככל הנראה מבין ששום דבר לא ישתנה.
Pin  |  15.09.16
4.
והיום בפינתנו "מה למדנו": על האף הפימפום הבלתי
והיום בפינתנו "מה למדנו": על האף הפימפום הבלתי פוסק של המגה אינטרסנט אוהד דנוס ואוסף האינטרסנטים סביבו (ע"ע י.ח דימרי, משה גפני וכו..), על רכישת מדיה מסיבית בכל ערוץ ואתר אפשרי, ישנה ירידה י-ר-י-ד-ה במדד שכ"ד לעומת אוגוסט 2015. מכאן הדרך לחוק סלולה. ביי ביי אוהד דנוס, ד"ש למשקיעים
Seahorse  |  15.09.16
לכל התגובות