אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד חדשות רעות לענבל אור: אורנשטיין דחה בקשתה לפסול את עצמו ואת איתן ארז צילום: עמית שעל

עוד חדשות רעות לענבל אור: אורנשטיין דחה בקשתה לפסול את עצמו ואת איתן ארז

שופט ביהמ"ש המחוזי בת"א פסל את בקשתה של יזמת הנדל"ן להעביר את הליכי הפירוק של אור סיטי נדל"ן למחוזי בירושלים בטענה למשוא פנים; לגבי טענותיה כי אוים וקיבל טובות הנאה כתב: "לא היו דברים מעולם. טוב אם לא היו נטענות"; כן חויבה בהוצאות משפט בסך 2,500 שקל

01.11.2016, 11:58 | נעמי צורף וזוהר שחר לוי

נשיא ביה"מ המחוזי בת"א, השופט איתן אורנשטיין, דחה את בקשתה של ענבל אור לפסול אותו מלשפוט בעניינה וכן לפסול את כונס נכסיה, עו"ד איתן ארז. בנוסף חייב אורנשטיין את אור ב-2,500 שקל הוצאות המשפט. "עו"ד ארז מופיע לפניי בתיקים אחרים, וישנם מקרים שבהם איני מקבל את דעתו ודוחה את בקשותיו, כך שהטענה כי הנני משמש "חותמת גומי" לבעל התפקיד משוללת כל יסוד", כתב נשיא ביה"מ בתגובתו.

לפני כחודש, הגישה אור במסמך חריף לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בו דרשה יזמת הנדל"ן להעביר את הליכי הפירוק של קבוצת אור סיטי נדל"ן למחוז ירושלים לאחר שגילתה כי "הבת של מזכירתו האישית של השופט איתן אורנשטיין עובדת אצל המפרק עו"ד איתן ארז". "הפעילו עלי נוהל חניבעל", היא כתבה אז לבית המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

ענבל אור , צילום: עמית שעל ענבל אור | צילום: עמית שעל ענבל אור , צילום: עמית שעל

הנשיא אורנשטיין כתב כי אין בבקשה שהגישה אור אסמכתא לכך שנעשתה אפלייה בעניינה. "לא ניתן להשתית בקשה לפסלות שופט על יסוד חשש בלבד או תחושות של בעל הדין לקיום משוא פנים", כתב בהחלטתו. "על הטוען לפסלות שופט מלשבת בדין להוכיח יסוד אובייקטיבי למשוא הפנים וכזאת לא נעשה על ידי החייבת".

נשיא ביה"מ התייחס באופן ספציפי לדברי אור בנוגע למקום עבודתה של בתה של מזכירתו האישית וכתב כי: "מעמדת המנהל המיוחד שלא נסתרה או הוכחשה עולה שאור ובא כוחה דאז, עו"ד זעירא, ידעו על כך שבתה של מזכירתי עובדת כמזכירה במשרדו של עו"ד ארז כבר לפני כחמישה חודשים אך לא ראו לנכון לעתור בעניין מאז שנודע להם הדבר". עוד הוסיף כי במזכירות בית המשפט המחוזי מועסקים עשרות עובדים, שתפקידם הוא מנהלי, טיפול בתיקי בית המשפט וכזה הוא גם תפקידה של המזכירה הנ"ל. "היא אינה משפיעה על עבודתי, ואינה "לוחשת על אוזני" כמות שנטען בתגובה. ממילא, אין כל השפעה לעובדת היותה של בתה של מזכירה במזכירות בית המשפט שעובדת במשרד עורכי דין, על העשייה השיפוטית", כתב.

לגבי טענותיה של אור כי נשיא ביה"מ קיבל שוחד כדי להטות את המשפט בעניינה, הוא מתייחס: "לא היו דברים מעולם: לא אויימתי ובוודאי שלא קיבלתי טובות הנאה ואין לטענות האמורות כל שחר ובסיס, וטוב היה אם טענות אלו לא היו נטענות".

עוד קודם להחלטתו של השופט אורנשטיין, הגיש בא כוח הכנ"ר, עו"ד אילון בריל, את עמדתו של הכונס הרשמי וגם לפיה יש לדחות את בקשת הפסלות של אור. לפי עמדת הכנ"ר, אור לא הצביעה על משוא פנים מצד בית המשפט הן לגבי ההתנהלות בימי הדיונים והן בהכרעות שניתנו בעניינה. באשר לטענתה של אור לקשרים בין השופט לבין המנהל המיוחד, אומר עו"ד בריל כי "מדובר בטענה מריחת לכת".

לפי בריל, שאף נכח בדיונים בעניין אור וקבוצת אור סיטי נדל"ן שהתנהלו בפני השופט אורנשטיין ו"לא התרשמתי כי בית המשפט נוקט במבקשת בדרך לא ראויה או לא מכבדת, לא כל שכן לא במשוא פנים. הכרעות בית המשפט אשר ניתנו בתיקים נומקו בהרחבה (ודאי שהמרכזיות שביניהן) וניתנו לא לפני שהחייבת קיבלה זכות טיעון. מכל מקום החייבת תוכל להשיג על הכרעות בית המשפט בדרך הקבועה בדין".

ב"כ הכנ"ר מבהיר כי יש לדחות את בקשתה ומביע צער "על סגנונה החריג, הבוטה וחסר הרסן" של אור הן כלפי בית המשפט והן כלפי המפרק ארז.

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מר אורנשטיין לשעבר שופט! שם ללעג ולקלס את
מר אורנשטיין לשעבר שופט! שם ללעג ולקלס את מערכת המשפט, בשל העובדה שכל טענותיה של אור בבקשה לפסילתו נמצאו מוצדקות, לראיה בתגובת אורנשטיין לא נמצאו אי הכחשות לטענות הנתבעת, אלא מריחות באמצעות "שיטת תרבות השקר" ולכן יש לפטרו לאלתר וללא פנסיה תקציבית...
OlgaLr  |  01.11.16
6.
ענבל אור היא לא טלית שכולה תכלת ,
ענבל אור היא לא טלית שכולה תכלת , אבל ללא ספק עשו לה "זובור גדול" ששותפים לו גורמים של הקבלנים והיזמים , בנקים ואולי אפילו גורמים מתחום המשפט מבלי לפרט . זה אפילו יותר חמור מהנזקים שגרמה למשקיעים . המגיבים , אל תהיו מטומטמים שמאמינים לשקרים היזומים של המערכות הגדולות של הון ושלטון ששולטים גם במדיה !
Hat  |  01.11.16
לכל התגובות