אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עף עליהן: וורן באפט הגדיל אחזקותיו בחברות התעופה האמריקאיות צילום: גטי אימג'ס

עף עליהן: וורן באפט הגדיל אחזקותיו בחברות התעופה האמריקאיות

על פי מסמכים שהוגשו לרשות ניירות הערך האמריקאית חברת ההשקעות של המיליארדר, ברקשייר האת'ווי, רכשה מניות באמריקן איירליינס, יונייטד, קונטיננטל ודלתא איירליינס

15.11.2016, 14:25 | שירות כלכליסט
וורן באפט רכש מיליוני מניות של חברות תעופה. על פי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), ברקשייר האת'וויי, חברת ההשקעות של המיליארדר הרחיבה את האחזקות שלה באמריקן איירליינס, יונייטד קונטיננטל ודלתא איירליינס. החברה רכשה גם אחזקה בסאות'ווסט איירליינס.

קראו עוד בכלכליסט

על פי נתונים שאספו בסוכנות בלומברג, ברקשייר רכשה 21.8 מיליון מניות של אמריקן איירליינס, 6.33 מיליון מניות של דלתא איירליינס ו-4.53 מיליון מניות של יונייטד קונטיננטל. מניות חברות התעופה עלו לאחר הפרסום.

סנטימנט המשקיעים כלפי מניות חברות התעופה האמריקאיות השתפר בחודשים האחרונים, לאחר שהחברות טענו כי הירידה המתמשכת בתעריפים, שפגעה ברווחים, צפויה להיבלם בתחילת השנה הבאה.

וורן באפט , צילום: איי פי וורן באפט | צילום: איי פי וורן באפט , צילום: איי פי

בבעלות ברקשייר חברות הפועלות בתעשיית התעופה, ביניהן נטג'טס (NetJets) שמוכרת בעלות חלקית במטוסים פרטיים וחברת הלימוד FlightSafety International. מוקדם יותר השנה רכשו את יצרנית חלקי החילוף למטוסים פרישיזן קסטפרטס (Precision Castparts) עבור 32.7 מיליארד דולר, הרכישה הגדולה ביותר בתולדות ברקשייר. עם זאת, באפט הביע בעבר סלידה מהשקעות בחברות תעופה, כך שההערכה היא שההשקעות הנוכחיות בוצעו על ידי אחד מסגניו, טוד קומבס או טד וושלר.

לעומת זאת, החברה מכרה את האחזקה שלה בחברת האנרגיה הקנדית סאנקור אנרג'י. כמו כן, צמצמו את האחזקה בוולמארט ברבעון השלישי ב-68%.

תגיות