אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכישת פעילות הג'ינס של VF סידרה לדלתא רבעון שלישי אלגנטי צילום: נמרוד גליקמן

רכישת פעילות הג'ינס של VF סידרה לדלתא רבעון שלישי אלגנטי

רכישת הענק שיפרה את המכירות והרווחיות של חברת האופנה. בנטרול הרכישות רשמה דלתא התכווצות של 6% במכירות הרבעוניות - על רקע צניחה של 22% במכירות בארה"ב

16.11.2016, 10:07 | גיל קליאן

דלתא שבשליטת אייזק דבח מסיימת רבעון שלישי של התכווצות בעסקיה. בנטרול הרכישות שביצעה, רשמה דלתא ירידה של 6% במכירות לעומת הרבעון המקביל. היות ודלתא ביצעה את רכישת חטיבת הג'ינס של VF וכן רכשה את פעילות המותג PJ Salvage בין הרבעונים - רשמה דלתא מכירות של 296.6 מיליון דולר - עלייה של 4% לעומת התקופה המקבילה.

קראו עוד בכלכליסט

בחודש אוגוסט השלימה דלתא את הרכישה הגדולה בתולדותיה שהכניסה אותה לראשונה לשוק הג'ינס. החברה רכשה מותגי ג'ינס והלבשה מחברת VF, תמורת 120 מיליון דולר. את תוצאות פעילות זו לרבעון השלישי מציגה דלתא תחת תחום פעילות נפרד בדוחות. הרכישה הוסיפה לשורת המכירות של הקבוצה 28.9 מיליון דולר ברבעון השלישי.

מרבית מכירות דלתא (53%) נובעות מפעילותה בשוק האמריקאי. שם פועלת החברה באמצעות מותגים משלה, וכן באמצעות ייצור מוצרי הלבשה תחתונה, ביגוד ספורט ועוד שורה של מוצרים עבור מותגים אחרים, כמו נייק, טומי הילפיגר, ויקטוריה'ס סיקרט וקלווין קליין. הירידה במכירות החברה נבעה רק משוק זה - ברבעון השלישי התכווצו דלתא ב-22% בארה"ב, בנטרול רכישות. גם בשילוב הרכישות שביצעה, רשמה דלתא התכווצות של 8%.

ויקטוריה ויקטוריה'ס סיקרט | צילום: רויטרס ויקטוריה

פרט לארה"ב, כל פעילות דלתא בעולם הראתה צמיחה. בנטרול הרכישות של החברה - המכירות באירופה (ללא גרמניה) עלו ב-11%, המכירות בגרמניה צמחו ב-7% ובישראל זינקו ב-24% (עקב השקת המותג פומה בישראל, וקולקציית בגדי הספורט Delta Fit במהלך הרבעון השני של 2016).

רכישת מותגי הג'ינס שיפרה את הרווחיות הגולמית של דלתא, שעמדה ברבעון השלישי על 33.9%. זאת, לעומת רווחיות גולמית של 29.2% ברבעון המקביל. עוד תרמו לרווחיות הגולמית: התייעלות ואיחוד מפעלים בטורקיה.

השיפור ברווחיות תפעולית התקזז מול עלייה בהוצאות השיווק עקב ההשקות בישראל, וכן עקב איחוד הפעילות החדשה. פעילות הג'ינסים הגדילה גם את הוצאות ההנהלה של דלתא. כך, הרווח התפעולי ללא סעיפים חד פעמיים עלה ב-2% ועמד על 22.5 מיליון דולר - 7.6% ממכירות החברה.

החברה רשמה הוצאה חד פעמית של 6.9 מיליון דולר עקב התייעלות בחטיבת הג'ינסים שכוללת איחוד חדרי תצוגה ומטות בניו יורק לחלק מהמותגים הנרכשים. בנוסף צמצמה החברה את פעילות הייצור בישראל.

הרווח הנקי של דלתא עמד על 17.6 מיליון דולר, קפיצה של 31% לעומת הרבעון המקביל. במקביל לתוצאות הכספיות הכריזה דלתא על דיבידנד של 3.5 מיליון דולר.

תגיות