אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה מוכרת את פעילות ברי המים בחצי מהסכום שדרשה ממי עדן, 10 מיליון שקל צילום: אורן דאי

אלקטרה מוכרת את פעילות ברי המים בחצי מהסכום שדרשה ממי עדן, 10 מיליון שקל

בחודש מרץ הודיעה רשות ההגבלים העסקיים כי היא מתנגדת למיזוג בין אלקטרה בר למי עדן, שפועלת אף היא בתחום ברי המים, מחשש לפגיעה בתחרות

25.12.2016, 14:10 | אורנה יפת

לאחר שרשות ההגבלים העסקיים טרפדה את עסקת המכירה של אלקטרה ברלמי עדן, הודיעה היום (א') אלקטרה מוצרי צריכה כי חתמה על מזכר הבנות למכירת הפעילות עם גוף שלישי שאינו קשור לחברה.

קראו עוד בכלכליסט

אלקטרה איננה מדווחת מי הגוף לו היא מנסה למכור את הפעילות, אך מדווחת כי העסקה תעשה תמורת 10 מיליון שקל. מדובר בסכום הנמוך ב-50% מהסכום בו אמורה הייתה להימכר אלקטרה בר לחברת מי עדן. אז דיווחה החברה כי חתמה על עסקת מכירה בתמורה ל-21.3 מיליון שקל.

במרץ האחרון הודיעה רשות ההגבלים העסקיים כי היא מתנגדת למיזוג בין אלקטרה בר למי עדן, שפועלת אף היא בתחום ברי המים, מחשש לפגיעה בתחרות. לטענת הרשות, מיזוג שכזה היה מביא למצב בו אחת משלוש השחקניות הממותגות בשוק ברי המים (שטראוס מים, אלקטרה בר ומי עדן) תעלם והדבר עלול לגרום לשתי השחקניות הנותרות להעלות מחירים.

בר מים של אלקטרה, צילום: אורן דאי בר מים של אלקטרה | צילום: אורן דאי בר מים של אלקטרה, צילום: אורן דאי

העסקה בין אלקטרה בר למי עדן נחתמה בנובמבר 2015. אלקטרה בר מנסה מזה זמן רב למכור את הפעילות שמסבה לה הפסדים והפסיקה מאז להשקיע במותג אלקטרה בר ברמה השיווקית והפרסומית. מדובר בשוק שנשלט על ידי תמי 4 שבשליטת קבוצת שטראוס. אלקטרה בר נכנסה לשוק זה בשנת 2011 במטרה לקחת נתח שוק מתמי 4 אך ללא הצלחה.

לפני כשבוע הודיעה אלקטרה מוצרי צריכה כי היא מוכרת את רשת אייס לקרן קדמה בתמורה ל-190 מיליון שקל. מדובר בעוד מכירה שמבצעת אלקטרה צריכה על מנת לחסל פעילויות שאינן בליבת העסקים שלה, ובמטרה להתמקד בתחום מוצרי החשמל והמזגנים. במקביל, מנסה החברה להתפתח בתחום התקשורת הסלולרית ומנהלת מומ לרכישת גולן טלקום, במקביל לרכישת יבואנית מותג הסלולר וואווי הסיני. 

תגיות