אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי עדן רוכשת את אלקטרה בר ב-21.3 מיליון שקל צילום: אורן דאי

נחשף בכלכליסט

מי עדן רוכשת את אלקטרה בר ב-21.3 מיליון שקל

ההסכם מותנה באישור הממונה על הגבלים עסקיים, ומעבר לכך מותנה באישור של הספקים להסב את ההסכמים שהיו להם מול אלקטרה אל מול מי עדן. במסגרת ההסכם התחייבה אלקטרה מוצרי צריכה שלא לעסוק במשך 4 שנים בייבוא, שיווק והפצה של מתקני ברי מים מסוננים, המתחרים במותג אלקטרה בר

09.11.2015, 12:23 | אורנה יפת

האם ההיעלמות בקרוב של אלקטרה בר משוק ברי המים המסוננים, צפויה להעלות את המחירים לצרכן?

כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט", אלקטרה מוצרי צריכה מוכרת את פעילות אלקטרה בר למי עדן. הבוקר חתמה החברה על הסכם למכירת פעילות ברי המים לחברת מי עדן, בתמורה ל- 21.3 מיליון שקל. מי עדן היא השחקנית השלישית והקטנה בתחום ברי המים שנכנסה לקטגוריה הזו בשנת 2013. קדמה לה אלקטרה בר שנכנסה לשוק בשנת 2011 והובילה אותו להורדת מחירים, מממחיר ממוצע של 3,400 שקל למכשיר, טרם כניסתה לשוק, ל-2,000 שקל כיום. כעת, רכישת פעילות אלקטרה בר על ידי מי עדן מצמצמת שוב את התחרות בשוק, מעלימה שחקן ומותג, ולא מן הנמנע שתוביל לעליית מחירים, כמו זו שחוששים ממנה בשוק הסלולר בעקבות רכישת גולן על ידי סלקום. אמנם אלקטרה בר לא הצליחה להפוך לשחקנית חזקה בתחום, אבל בהחלט היוותה אלרנטיבה לשחקנית המובילה אותו.

קראו עוד בכלכליסט

בר מים של אלקטרה, צילום: אורן דאי בר מים של אלקטרה | צילום: אורן דאי בר מים של אלקטרה, צילום: אורן דאי

המכירה למי עדן כוללת העברת מלאי ברי המים (ככל הנראה לא את כל הדגמים אלא כאלה שנקבעו בהסכם), מלאי חלקי חילוף, הסכמים מול הלקוחות המנויים של אלקטרה, זכויות על פטנטים, זכויות קניין רוחני, הסכמים מול ספקים שמייצרים את הברים, ורשיונות.

ההסכם מותנה באישור הממונה על הגבלים עסקיים, ומעבר לכך מותנה באישור של הספקים להסב את ההסכמים שהיו להם מול אלקטרה אל מול מי עדן. אלקטרה מוצרי צריכה תספק למי עדן, במשך שנה ממועד השלמת העסקה, שירותי תמיכה, תחזוקה ואחריות, ללקוחות הפעילים.

במסגרת ההסכם התחייבה אלקטרה מוצרי צריכה שלא לעסוק במשך 4 שנים בייבוא, שיווק והפצה של מתקני ברי מים מסוננים, המתחרים במותג אלקטרה בר.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", מספר המנויים של אלקטרה בר עומד על 33 אלף בעוד לתמי 4 יש כיום 600 אלף מנויים – פי שלוש ממה שהיה לה בזמן שנרכשה על ידי קונצרן שטראוס.

תגיות