אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק סנאפצ'ט: וול סטריט ממתינה ללהקה של "חדי קרן"  מקליפורניה ב-2017

לא רק סנאפצ'ט: וול סטריט ממתינה ללהקה של "חדי קרן" מקליפורניה ב-2017

חברות כמו אוולרה (Avalara), מולסופט (MuleSoft), פורסקאוט (ForeScout), אפ דינמיקס (AppDynamics), אפטוס (Apttus), אוקטה (Okta), טינטרי (Tintri) ויקסט (Yext) צפויות להנפיק בשוויים של בין 500 מיליון דולר ל-4 מיליארד דולר

30.12.2016, 11:08 | גיל קליאן

לא רק סנאפצ'ט - וול סטריט מחכה להנפקות מתוכננות רבות של חברות טכנולוגיה בשנת 2017, שאמורות לאושש את שוק ההנפקות של השנה החולפת. לפי נתוני רויטרס, בשנת 2016 הונפקו רק 6 חברות תוכנה - ומספר זה אמור לזנק יותר מפי 2 בשנת 2017.

קראו עוד בכלכליסט

ההנפקה המתוכננת של חברת סנאפ (Snap), מפעילת אפליקציית סנאפצ'ט, כבר מושכת תשומת לב רבה ולו רק בגלל השווי של 20-25 מיליארד דולר לפיו מתכננת החברה לגייס. בניגוד לסנאפצ'ט, הנפקות הטכנולוגיה המדוברות לשנה הבאה יבוצעו לפי שוויים של בין 500 מיליון דולר ל-4 מיליארד דולר.

בנוסף, המאפיין המרכזי של "חדי הקרן" החדשים (חד קרן הוא כינוי לחברה פרטית ששוויה מוערך ביותר ממיליארד דולר) הוא שמדובר בחברות טכנולוגיה שלא פונות לקהל הרחב, אלא מציעות מוצרים ללקוחות שהם עסקים בעצמם.

מדובר על חברות כמו אוולרה (Avalara), מולסופט (MuleSoft), פורסקאוט (ForeScout), אפ דינמיקס (AppDynamics), אפטוס (Apttus), אוקטה (Okta), טינטרי (Tintri) ויקסט (Yext).

אחד האתגרים המרכזיים של הנפקות אלה יהיה הניסיון להקדים הנפקות מדוברות יותר של חברות כמו אובר או Airbnb - שיכולות (אם ייצאו לדרך) לרכז הון עתק של משקיעים ברחבי העולם.

אוקטה עוסקת באבטחת מידע בטכנולוגיית ענן, ושכרה את גולדמן זאקס לקדם את הנפקת החברה לפי שווי מוערך של 1.2 מיליארד דולר. טינטרי עוסקת במוצרי אחסון עבור טכנולוגיית ענן, וגייסה בסבב האחרון שלה 260 מיליון דולר לפי שווי חברה של 785 מיליון דולר. יקסט משווקת מוצר לעסקים שמסייע להם לנהל פרופילים אינטרנטיים שונים לגבי מיקומי סניפים ועדכונים נוספים. החברה גייסה ב-2014 לפי שווי של יותר מ-500 מיליון דולר.

אפטוס משווקת מוצר לתמחור חוזים על בסיס בינה מלאכותית, כאשר החברה גייסה בספטמבר האחרון לפי שווי של 1.3 מיליארד דולר. אפ דינמיקס מסייעת ביצירת אפליקציות לעסקים, ומתכננת להנפיק כבר בינואר או פברואר, ששווי החברה המוערך עומד על 1.9 מיליארד דולר. פורסקאוט היא חברת סייבר ותיקה יחסית (קיימת 16 שנים) שגייסה בתחילת השנה לפי שווי של מיליארד דולר.

מולסופט עוסקת בפישוט התהליכים לאינטגרציה של תוכנות שונות בין עסקים, וצפויה להנפיק לפי שווי גבוה ממיליארד דולר. אוולרה עוסקת בתוכנות לחישובי מס, וההנפקה הצפויה שלה תתבצע לפי שווי של מיליארד דולר.
וול סטריט, צילום: @nyse וול סטריט | צילום: @nyse וול סטריט, צילום: @nyse
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות