אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשכ"לית: בתום תקופת הזיכיון של כיל יש לצאת למכרז חדש על משאבי ים המלח צילום: עומר מסינגר

החשכ"לית: בתום תקופת הזיכיון של כיל יש לצאת למכרז חדש על משאבי ים המלח

מיכל עבאדי בויאנג'ו שלחה מכתב לכלכלן הראשי באוצר ובו היא כותבת שלאור העובדה שבקרוב יחליפה בתפקיד רוני חזקיהו, היא מעבירה לו את ההכרעה בנושא. לטענתה, קיום הליך מכרזי הוא הדרך הנכונה למימוש מקסימלי של חלק הציבור במשאבי הטבע

17.01.2017, 11:20 | עמרי מילמן

החשבת הכללית העבירה את ההחלטה על התמורה שתקבל כילעל הנכסים שלה בים המלח בתום תקופת הזיכיון של החברה ב-2030. עם זאת, היא מציינת את החשיבות ביציאה להליך מכרזי לקראת תום הזיכיון.

במכתב ששלחה היום החשבת הכללית, מיכל עבאדי בויאנג'ו לכלכלן הראשי יואל נווה הודיעה כי למרות שבימים האחרונים הושלמה עמדת אגף החשב הכללי בנושא, "לאר חילופי החשב הכללי הצפויים וכניסתו בקרוב לתפקיד של רוני חזקיהו, העובדה שהחשב הכללי הבא יצטרך להוביל את עמדת האגף מול החברה, מול גורמי הממשלה ומול הציבור ולאור מורכבות ההסדר וגודלו אני סבורה שלא נכון יהיה להעמיד את החשב הכללי בא בפני עובדה מוגמרת בסדר הנכסים." למעשה עבאדי בויאנג'ו מודיעה כעת כי עמדת האגף כבר מוכנה וחתומה אך היא מעבירה אותה לחזקיהו שילמד ויאשר אותה, או יבצע בה שינויים, שכן הוא זה שיצטרך לעמוד מול הגורמים השונים בשימוע שיתקיים והוא זה שיצטרך להגן עליה.

קראו עוד בכלכליסט

למרות שעבאדי בויאנג'ו לא מפרסמת את עמדת האגף, היא מציינת ומדגישה כי לדעתה קיום הליך מכרזי הוא הדרך הנכונה למימוש מקסימלי של חלק הציבור במשאבי הטבע באזור ים המלח. זו למעשה העמדה הנחרצת היחידה שמציינת החשבת הכללית. ברקע נשמעים לחצים מצד כיל לקבל הארכה של הזיכיון מבלי שהמדינה תפתח את זיכיון ים המלח למכרז.

מפעלי ים המלח, צילום: עמית שעל מפעלי ים המלח | צילום: עמית שעל מפעלי ים המלח, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות