אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל איירבוס: נציג אבטיפוס למונית מעופפת עד סוף 2017 צילום: בלומברג

מנכ"ל איירבוס: נציג אבטיפוס למונית מעופפת עד סוף 2017

ענקית התעופה האירופית הקימה חטיבה חדשה שמפתחת רכבים מעופפים במטרה ליצור צי מוניות מעופפות שיתבססו על טכנולוגיה נקיה ובינה מלאכותית

17.01.2017, 12:11 | עומר כביר

איירבוס (Airbus) מתעדת להתחיל לבצע ניסויים באבטיפוס של מונית מעופפת עד סוף 2017 – כך אמר אתמול (ב') מנכ"ל החברה, טוני אנדרס, במהלך ועידת DLD שנערכת השבוע במינכן.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי אנדרס, בשנה שעברה הקימה ענקית התעופה האירופית חטיבה בשם Urban Air Mobility, שמפתחת קונספטים שונים, דוגמת רכב מעופף לשימוש אישי או רכב דמוי מסוק שיכול לשאת כמה נוסעים, במטרה ליצור צי של מוניות מעופפות שניתן להזמין באמצעות אפליקציה תואמת אובר.

מטוס של איירבוס. החברה מתייחסת ברצינות לפיתוח מכונית מעופפת מטוס של איירבוס. החברה מתייחסת ברצינות לפיתוח מכונית מעופפת מטוס של איירבוס. החברה מתייחסת ברצינות לפיתוח מכונית מעופפת

"לפני 100 שנה, התחבורה האורבנית ירדה מתחת לקרקע", אמר אנדרס. "עכשיו יש לנו את היכולת הטכנולוגית להתרומם מעליה". הוא הוסיף שהוא מקווה שהחברה תוכל להדגים רכב מעופף שמסוגל לשאת אדם אחד עד סוף השנה: "אנחנו בשלב הניסוי, אנחנו מתייחסים לפיתוח הזה ברצינות רבה".

לדברי מנכ"ל איירבוס, שימוש בתחבורה אווירית יסייע להפחית את עלויות התשתיות העירוניות: "כשעפים, לא צריך להשקיע מיליארדים בגשרים ודרכים מבטון". כן ציין אנדרס שהחברה מתעדת לבסס את הפיתוח החדש על טכנולוגיה נקייה, כדי להימנע מהגדלת הזיהום בערים.

"אנחנו רוצים להשקיע ולהפיק את המרב מטכנולוגיות חדשות כמו מכוניות אוטונומיות ובינה מלאכותית, על מנת לקדם את עידן המכוניות המעופפות", הוא הוסיף. "אם נתעלם מהפיתוחים האלו, נדחק החוצה משווקים עסקיים חשובים".

מכוניות מעופפות הן בגדר פנטזיה מזה שנים רבות ועד עתה זכו לחיים בעיקר בספרי וסרטי מדע בדיוני. אחת ההופעות המוכרות ביותר של מכונית מעופפת, בסרט "בחזרה לעתיד 2", חזתה שזו תגיע לשימוש נרחב כבר ב-2015 (הסרט עלה למסכים ב-1989). ואולם בשעה שתחזיות אחרות של הסרט, דוגמת מסכים שטוחים, שימוש נרחב ברחפנים, מחשוב לביש, טאבלטים ושיחות וידיאו, התגשמו, המכונית המעופפת נשארה על לוח השרטוט.

לאורך השנים נעשו ניסיונות לפתח מכונית שכזו, אבל אלו לא צלחו מעבר לשלב האבטיפוס. אבל כעת, כשאחת מחברות התעופה הגדולות בעולם, משקיעה את משאביה בתחום זה, ייתכן שהמכונית המעופפת תגיע סוף סוף לרחובות לשימוש נרחב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות