אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההכרעה בדבר דו"ח המבקר על מבצע צוק איתן נדחתה ליום ראשון צילום: אי פי איי, אלכס קולומויסקי

ההכרעה בדבר דו"ח המבקר על מבצע צוק איתן נדחתה ליום ראשון

ועדת המשנה החשאית החליטה לדחות את קבלת ההחלטה בנושא פרסום הפרק על דיוני הקבינט בדו"ח מבקר המדינה. נציג סיעת המחנה הציוני: "לא היו שום שיקולים פוליטיים בדחייה"

24.01.2017, 13:25 | שחר אילן

ועדת המשנה החשאית של הוועדה לביקורת המדינה החליטה לדחות את קבלת ההחלטה בנושא פרסום הפרק על דיוני הקבינט בדו"ח מבקר המדינה על צוק איתן. בתום ישיבה שנמשכה כשעתיים, הודיעה יו"ר הועדה קארין אלהרר מ"יש עתיד" כי עלו "נושאים ספציפים שהוועדה צריכה לשקול בדיון נוסף שיתקיים ביום ראשון".

הדו"ח הועבר לוועדה לאחר קבלת אישורים ביטחוניים, אבל משמעות הודעת אלהרר היא שהועלו טענות נוספות על חשיפת מידע ביטחוני. עד יום ראשון אמור המבקר להגיש נוסח חדש שיפתור בעיות אלו. נציג סיעת המחנה הציוני בוועדה ח"כ איל בן ראובן אמר ש"לא היו שום שיקולים פוליטיים" בדחייה.

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ קארין אלהרר ח"כ קארין אלהרר ח"כ קארין אלהרר

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן אמר לפני הישיבה שראש הממשלה בנימין נתניהו תומך בפרסום דו"ח מבקר המדינה על מבצע צוק איתן. לדבריו, "מעולם לא התנגדנו לפרסום הדו"ח. ראש הממשלה אמר לי כבר לפני מספר חודשים, כשהוגשו טיוטות, שאין לו שום כוונה להתנגד לפרסום. אני הודעתי במפורש שאני לא מתנגד. אני הייתי בעד הפרסום עוד לפני שקראתי את הדו"ח, כי אני חושב שזה דבר שצריך להיות נגיש לציבור. צריך שקיפות בעניין".

עוד טען ביטן, ש"מבחינתי לא צריך דיון. נכנס נאשר ונצא. אבל אז מה יעשו האופוזיציה"? הוא אמר שכל הידיעות בתקשורת על התנגדות של נתניהו "זה ספין של האופוזיציה שהתקשורת רצה איתו. מדוע? כי אם נהיה נגד הפרסום מסיבות ביטחוניות יגידו שזה מסיבות פוליטיות ואם נהיה בעד יגידו שזה בעקבות הלחץ של האופוזיציה. זה שקר וכזב".

תגיות