אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תרמית המניות באקסלנס נשואה: הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד מנהל דסק המסחר לשעבר צילום: bigstock

תרמית המניות באקסלנס נשואה: הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד מנהל דסק המסחר לשעבר

עמרי ויסמן חשוד בביצוע מאות עסקאות שתואמו עם סוחר ניירות הערך אבי אשכנזי במטרה להשפיע בדרכי תרמית על השערים. לאחרונה הודה אשכנזי בעבירות המיוחסות לו במסגרת הסדר טיעון

23.02.2017, 13:33 | תומר גנון

תרמית המניות באקסלנס-נשואה: הפרקליטות תגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד עמרי ויסמן, לשעבר מנהל דסק מניות בחדר המסחר של לקוחות מוסדיים באקסלנס-נשואה שירותי בורסה, על עבירות גניבה בידי מורשה, השפעה בדרכי תרמית על שערי ניירות ערך, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות הלבנת הון. לאחרונה הודה במסגרת הסדר טיעון סוחר ניירות הערך אבי אשכנזי, בשותפות בתרמית עם וייסמן.

קראו עוד בכלכליסט

לפי כתב החשדות, בשנים 2010-2012 ביצעו ויסמן ואשכנזי מאות עסקאות מתואמות בניירות ערך בין חשבונות לקוחות אקסלנס שהיו בשליטת ויסמן לבין חשבונות פרטיים בבעלותו ובשליטתו של אשכנזי, על מנת להפיק לעצמם רווחים ודאיים על חשבון הלקוחות. ויסמן נהג להנחות את אשכנזי לפעול בניירות ערך בהם ויסמן היה צפוי לפעול בחשבונות הלקוחות שבשליטתו, וזאת על מנת ליצור רווח מובטח בחשבונות הפרטיים. על פי החשד, ויסמן ואשכנזי נקטו בפעולות שונות על מנת להסתיר את פעילותם התרמיתית המתואמת, בין היתר על ידי שימוש בכרטיסי סים משולמים מראש (pre-paid) ועל ידי חלוקת הרווחים ביניהם במזומן אחת למספר שבועות.

לחשודים ניתנה אפשרות בהתאם לחוק, לקיים הליך שימוע בפני פרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), עו"ד ליאת בן ארי-שווקי, בטרם תתקבל החלטה אם להגיש כתב אישום נגדם. התיק נחקר ע"י מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך, בליווי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות