אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספייס X של אלון מאסק הכריזה על שיגור ראשון של שני תיירי חלל לירח ב-2018 צילום: איי אף פי

ספייס X של אלון מאסק הכריזה על שיגור ראשון של שני תיירי חלל לירח ב-2018

אם הטיסה תצא לדרך תהיה זו הפעם הראשונה שהחברה תשגר לחלל בני אדם ולא מטען; שניים מטילי הפלקון של החברה התפוצצו בשנה האחרונה, אולם לפני שבוע היא השלימה שיגור מוצלח ראשון

28.02.2017, 08:37 | הגר רבט

חברת השיגור לחלל של אלון מאסק הכריזה אמש (ב') על שיגור מאויש ראשון שייקח שני תיירי חלל לסיבוב סביב הירח ב-2018. המסע כולו מתוכנן להימשך כשבוע ולהגיע רחוק יותר מכל משימה מאוישת בהיסטוריה.

קראו עוד בכלכליסט

מאסק ציין ששני תיירי החלל פנו לחברה בבקשה לשלם על הטיסה, אבל סרב למסור את שמותיהם. אם אכן תתרחש, תהיה זו הפעם הראשונה שספייס X מטיסה בני אדם ולא מטען.

שניים מטילי הפלקון של ספייס X התפוצצו בשנה האחרונה, אחד מהם כשהוא נושא את הלוויין הישראלי עמוס 6. אולם לפני כשבוע השלימה החברה שיגור מוצלח ראשון מאז התאונה.

לספייס X שיתוף פעולה ארוך שנים עם נאס"א, שהזרימה מיליוני דולרים לחברה הפרטית תמורת הטסת מטען ומתכננת גם היא לשלוח באמצעותה משימה מאוישת לתחנת החלל הבינלאומית.

אלון מסאק הוא חבר גם המועצה המייעצת של טראמפ וההנחות הרווחות הן שהנשיא החדש, שטרם מינה מנהל חדש לנאס"א, מעוניין להמשיך לעבוד עם המגזר הפרטי. לאחר ההכרזה, מאסק אמר לעיתונאים כי הוא אינו נמצא בתחרות מול סוכנות החלל הממשלתית ושאם נאס"א מעוניינת במשימה לירח, הוא ייתן לה עדיפות על פני אזרחים פרטיים.

אלון מאסק וכלי החלל Dragon 2.0, צילום: בלומברג אלון מאסק וכלי החלל Dragon 2.0 | צילום: בלומברג אלון מאסק וכלי החלל Dragon 2.0, צילום: בלומברג

תגיות