אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש עצר מכירת קניוני ארנה באשדוד ובנהריה צילום: אלון רון

ביהמ"ש עצר מכירת קניוני ארנה באשדוד ובנהריה

חברת הביטוח הפניקס, המחזיקה ב־25% מקניון סטאר סנטר באשדוד, ביקשה למנוע את מכירת שני הקניונים כמקשה אחת. לטענתה, הליך כזה לא יאפשר לה לממש את זכות הסירוב שיש לה לרכישת יתרת המניות, שכן ההצעות במכרז לא ינקבו בשווי הסטאר סנטר לבדו

29.03.2017, 08:02 | גולן חזני

בית המשפט המחוזי בת"א נתן אתמול צו ארעי, שמונע מארנה גרופ ומהחברות־הבנות שלה להתקשר עם גורם כלשהו למכירת הזכויות שלה בקניון סטאר סנטר באשדוד.  

קראו עוד בכלכליסט

החלטת השופט רחמים כהן ניתנה בעקבות בקשה של חברת הפניקס לעצור את ההליך למכירת שני הקניונים של החברה שבשליטת מרכוס ובר באשדוד ובנהריה כמקשה אחת. הפניקס מחזיקה ב־25% ממניות קניון סטאר סנטר באשדוד, ובידיה זכות סירוב למכירת 75% המניות שבידי ארנה גרופ. הצו יהיה בתוקף עד קבלת החלטה אחרת, אך אינו מונע את המשך קבלת ההצעות לרכישת הנכסים עד 14:00 היום. הדיון הבא נקבע ל־4 באפריל.

הפניקס עתרה באמצעות עוה"ד נועם רונן ודניאל בר לב ממשרד גורניצקי וביקשה מביהמ"ש להורות כי יתקיים מכרז נפרד לכל קניון. מכירתם בנפרד תאפשר קביעת שווי לסטאר סנטר באשדוד, וכך תוכל הפניקס לממש את זכות הסירוב שלה מול הצעה שתתקבל במכרז. בהליך מכירת שני הקניונים יחד אין להפניקס אפשרות כזו, משום שההצעות אינן נוקבות בסכום ספציפי לקניון באשדוד. הפניקס טוענת שמדובר בעקיפה פסולה של זכותה החוזית, המאפשרת לה במקרה של הצעה מצד ג' להשוות אותה ולרכוש בעצמה את יתרת המניות.

מהתביעה עולה כי הפניקס הגישה בפברואר הצעה לארנה גרופ לרכוש את שני הקניונים, אולם זו לא התקבלה ופקעה. ארנה, בשליטת מרכוס ובר, טענה בפני הפניקס כי עובדה זו היא מעין הודאה בזכותה של ארנה למכור את שני הקניונים יחד.

ארנה מנסה למכור את הקניונים כדי לפרוע חובות לנושים. ובר הפסיד יותר מ־800 מיליון שקל על השקעותיו בחברה, ובאוגוסט האחרון הציע לרכוש ממנה את שני הקניונים ב־790 מיליון שקל. ועדת הדח"צים דחתה את ההצעה, משום שלא כללה מע"מ, וובר סירב להעלותה.

קניון ארנה בנהריה, צילום:  גיל נחושתן קניון ארנה בנהריה | צילום: גיל נחושתן קניון ארנה בנהריה, צילום:  גיל נחושתן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות