אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עידן עופר מכניס שותפה לקורוס - העיר הסינית ייבין נכנסת להשקעה בחברה צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

עידן עופר מכניס שותפה לקורוס - העיר הסינית ייבין נכנסת להשקעה בחברה

העיר שבמחוז סצ'ואן תשקיע סכום מהותי בחברה האם של קורוס - על פי שווי של יותר מ-1.1 מיליארד דולר. במסגרת העסקה תקים בה קורוס מפעל חדש. המניה הגיבה בזינוק של 10.3% בבורסת ת"א

06.04.2017, 15:06 | גולן חזני
עידן עופר וחברת צ'רי הסינית מכניסים שותפה למיזם המכוניות קורוס: ל"כלכליסט" נודע כי העיר ייבין (YIBIN) שבמחוז סצ'ואן תשקיע סכום מהותי ביצרנית המכוניות המוחזקת בחלקים שווים (50%) על ידי צ'רי וקנון הבורסאית שבשליטת עופר. העסקה הקפיצה את מניית קנון ב-10.3% בבורסת ת"א, והיא מזנקת במקביל בבורסה של ניו יורק.

קראו עוד בכלכליסט

עוד נודע כי ההשקעה תיעשה לפי שווי של 8 מיליארד יואן (יותר מ-1.1 מיליארד דולר). העסקה נחתמה היום בסין היא מותנית במספר תנאים מתלים. ייבין היא עיר בת 5 מיליון תושבים, וכחלק מהעסקה קורוס תקים בעיר מפעל חדש שלה. קורוס מעסיקה 1,800 עובדים בסין ולאחרונה פיטרה 80 עובדים, בעיקר במחלקות ההנדסיות של החברה. רוב המפוטרים אינם סינים.

קנון הזרימה מאות מיליוני דולרים לקורוס בשנים האחרונות ולפני חודש הודיעה על הזרמה של כ-114 מיליון דולר לקופת יצרנית הרכב, בתמורה לשחרור מלא מהסכם הערבויות של קנון כלפי קורוס, שנאמדה בכ-125 מיליון דולר.

ההזרמה האחרונה, שניתנה ל'קורוס' לאחר הזרמה של כ-36 מיליון דולר לפני כארבעה חודשים, מנפחת את ההשקעה של קנון בקורוס למיליארד דולר. ההזרמה נחשבת להלוואה שאינה צפויה לחזור, לנוכח מצבה הקשה יצרנית הרכב הסינית, שרושמת מדי רבעון הפסדים כבדים. מאז הקמתה של קורוס לפני כשלוש שנים מצטברים הפסדיה לסכום של כ-1.4 מיליארד דולר.  

קורוס הציגה בינואר האחרון תוכנית התפשטות חדשה שכוללת שיווק של מכוניות בכמה שווקים גלובליים, ככל הנראה בשנת 2018. בין השווקים האלה נכללת גם ישראל. קורוס צפויה לפעול גם לפתיחה של נציגות ישראלית שתפעל לאיתור סטארט־אפים ישראליים שיעסקו בטכנולוגיות של נהיגה חשמלית ואוטונומית.

עידן עופר
עידן עופר צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות