אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסטרונאוטית אמריקאית בת 57 שברה את שיא השהייה בחלל צילום: טוויטר

אסטרונאוטית אמריקאית בת 57 שברה את שיא השהייה בחלל

פגי וויטסון נמצאת בחלל כבר 534 ימים - ועתידה לשוב לכדור הארץ בספטמבר. היא כבר מחזיקה בתואר האישה שביצעה הכי הרבה הליכות חלל והיא האישה הראשונה שפיקדה פעמיים על תחנת חלל בינלאומית

24.04.2017, 12:59 | שירות כלכליסט

האסטרונאוטית האמריקאית פגי וויטסון שברה את שיא השהייה בחלל. היא כבר מחזיקה בתואר האישה שביצעה את הכי הרבה הליכות החלל, לאחר שבמרץ ביצעה את הליכת החלל השמינית במספר שלה, והיא גם האישה הראשונה שפיקדה פעמיים על תחנת חלל בינלאומית (ISS).

קראו עוד בכלכליסט

כעת השיגה וויטסון שיא נוסף, לאחר שבילתה בחלל יותר מ-534 ימים, השיא שבו החזיק עד כה ג'ף וויליאמס. על פי הדיווחים, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ובתו איוונקה התקשרו לוויטסון לברך אותה על ההישג. וויטסון החלה את הגיחה הנוכחית ב-19 בנובמבר 2016 ואמורה לשוב לכדור הארץ בספטמבר.

וויטסון (57), ילידת איווה, היא בעלת תואר מתקדם בביו-כימיה. היא עבדה בנאס"א בתפקידי מחקר ומדעים, וב-1996 נבחרה כמועמדת לתפקיד אסטרונאוטית. היא טסה לחלל לראשונה ב-2002, וחמש שנים לאחר מכן הפכה לאישה הראשונה שמפקדת על תחנת חלל בינלאומית.

מוקדם יותר החודש הפכה לאישה הראשונה שמפקדת פעמיים על תחנת חלל. "תחנת החלל היא בידיים טובות עם פגי", אמר בשעתו האסטרונאוט שיין קימבורו, שהעביר לידיה את הפיקוד על התחנה ו-51 אנשי הצוות השוהים בה.

פגי וויטסון, צילום: טוויטר פגי וויטסון | צילום: טוויטר פגי וויטסון, צילום: טוויטר

פגי וויטסון בחלל, צילום: טוויטר פגי וויטסון בחלל | צילום: טוויטר פגי וויטסון בחלל, צילום: טוויטר

תגיות