אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטה שמלווה את חקירת נתניהו: מאות אלפי שקלים זה לא "רק מתנה מחבר" צילום: מוטי קמחי

הפרקליטה שמלווה את חקירת נתניהו: מאות אלפי שקלים זה לא "רק מתנה מחבר"

בפאנל בת"א אמרה עו"ד ליאת בן ארי: "כאשר מדובר במאות אלפי שקלים שניתנים לעובד ציבור, אני מתקשה לקבל שמדובר רק במתנה מחבר. אני יודעת על עצמי ועל חבריי - איש מאיתנו לא דורש מאות אלפי שקלים לקבל במתנה". נתניהו: "לא היה דבר פסול ביחסים ביני לבין חבריי"

04.05.2017, 21:59 | ynet
הפרקליטה שמלווה את חקירתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו דיברה על שאלת המתנות - מבלי להתייחס ישירות לחקירת ראש הממשלה. עו"ד ליאת בן ארי, פרקליטת מחוז תל אביב למיסוי וכלכלה, אמרה כי "כאשר מדובר במאות אלפי שקלים שניתנים לעובד ציבור, אני מתקשה לקבל שמדובר אך ורק במתנה מחבר לחבר".

קראו עוד בכלכליסט

בפאנל בתל אביב של לשכת עורכי הדין, ענתה עו"ד בן ארי לשאלה אם מתנות פעוטות נחשבות כעבירת שוחד חמורה. "כל דבר תלוי בנסיבות", ענתה. "שאלת החברות עולה בכל התיקים. אני יודעת על עצמי ועל חבריי - אף אחד מאיתנו לא דורש מאות אלפי שקלים לקבל במתנה. האינטרסים במצב כזה חייבים להיבחן. יש הרבה תיקי שוחד עכשיו. כל תיק הוא עולם ומלואו עבורנו, ואין ספק שמאוד מעניין מבחינתנו לבחון את יחסי החברות בין הנותן והמקבל".

"4,700 דולר לעובד ציבור שמרוויח משכורות כמו שאתם יודעים שהוא מרוויח, 4,700 דולר זה פחות או יותר משכורת שהוא מרוויח בחודש והוא עובד הרבה מאוד ימים כדי להרוויח את הסכום הזה", הוסיפה עו"ד בן ארי. "זה לא סכום פעוט וכבר נקבע בפסיקה לא פעם שהסכום לא חייב להיות פעוט בעיני מי שנותן כי לפעמים מי שנותן באמת את ה-4,700 דולר זה פעוט בעיניו, אלא השאלה כמה זה בעיני זה שמקבל. אם 1500 שקל ניתנים מידי בעל אינטרס לעובד הציבור שגם מקדם את ענייניו אז הוא צריך לעמוד לדין ואולי הוא לא יילך על זה לשש שנים לכלא, אבל זו שאלה על העונש - ולא השאלה אם כן או לא".

 

עו"ד ליאת בן ארי, צילום: מוטי קמחי עו"ד ליאת בן ארי | צילום: מוטי קמחי עו"ד ליאת בן ארי, צילום: מוטי קמחי

הדברים של בן ארי נאמרו במהלך יום עיון של לשכת עורכי הדין שערכו עו"ד יעל גרוסמן, יו"ר משותף של ועדת איסור הלבנת הון ואילן שדי, יו"ר משותף של הפורום הארצי למשפט מדע וטכנולוגיה בלשכה.

לאחרונה דווח כי פרקליט המדינה עיבה את צוות הפרקליטים המלווים את המשטרה בחקירות נגד נתניהו. עד כה ליוו את חוקרי להב בכירי פרקליטות מחוז ירושלים, נורית ליטמן ואורי קורב, יחד עם פרקליטה נוספת. אולם לאחרונה קורב השעה את עצמו עקב בירור תלונה על הטרדה מינית, ואילו ליטמן קודמה לתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה.

לכן החליטו בפרקליטות על צוות חדש ומעובה לליווי חקירות נתניהו בתיק 1000 ובתיק 2000. על הצוות החדש מוסיפה לפקח ליטמן מתפקידה הבכיר, אולם הוא מורכב מאנשי פרקליטות מיסוי וכלכלה בתל אביב ובירושלים. ראש המחלקה בתל אביב היא כאמור עו"ד בן ארי.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "אין שום בסיס לטעון שדבר כלשהו היה פסול ביחסים בין ראש הממשלה לבין חבריו. ראשית - החברות ההדוקה בין המשפחות היא עובדה חד משמעית שאין לערער עליה, כולל גם בתקופות שראש הממשלה היה אזרח פרטי. שנית - אנו כופרים בסכומים שננקבים, ובכל מקרה מדובר בסיגרים שניתנו פעמים רבות על פני 17 שנות חברות. לכן הטענה כאילו ניתנה מתנה אחת בשווי של מאות אלפי שקלים, או שניתנו הרבה מתנות בשווי של אלפי דולרים כל אחת, פשוט אינה נכונה. שלישית - במהלך כל השנים הללו לא היו שום אינטרסים ולא ניתנה שום תמורה. אנו חוזרים ואומרים: לא היה כלום, ולכן גם לא יהיה כלום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
לא מנצחים את ה א מ ת, היא הרי נייטרלית
יתכן, רק יתכן אבל לא בלתי הגיוני אולי מאן-דהו הירגיש שהאמת מתחילה לחרוך את גלימת המלך ביבי ואסר עליה תוך איום של מנהלה או משהו בדומה ו בצר לה כשראתה שאין קולגה תומך בחקירה של גילוי האמת אז לא נותרה לה ברירה אלה לצעוק: הצילו הצילו לא יכול להיות שהיא צעקה אלינו אזרחי המדינה כך שלפחות "יודלק" הפרוזקטור על 'תיקים באפלה' גם אם לקחה בחשבון שמקצועית אסור אבל הרי נאמר שהאור של השמש הינו המחטא הכי טוב, זוכרים שכתינוקות וילדים מצוננים אז פשוט קוראים את השמש שתעזור והיא עוזרת, בלי "חוכמות"
אמת, חותמו ושמו של הקב"ה  |  27.06.19
21.
תוכיחו מיגור שחיתות
עו״ד ליאת בן ארי עם כל הכבוד חקירות וכתבות יפות, די לשחיתות! די לשוחד. עמלים יום ולילה להגשת כתבי אישום וברגע האמת מרימים ידיים. פסיקות השופטים מקלות ומחפשים אצלכם מחדלי חקירה כגון, פרשת השוחד בקופ״ח מאוחדת בה הגשתם כתב אישום חזק ואמין במשך שנים עמלתם ובהחלטה האחרונה זיכתה השופטת ברנט את שלושת הנאשמים שהיוו חלק משרשרת שקישרה את מהות הפרשה שבמגביל הורשע מירז חוקר המע״מ ששני שותפיו זוכו. האמנם? מירז הורשע בסעיף 290ב׳ המצביע על ״בצוותא״, אותם הוכחות ודיבוב ואינכם נלחמים די להביא צדק בעליון להרשעה
חיים  |  05.08.17
לכל התגובות