אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלוני האינטרנט של גוגל עברו טבילת אש מוצלחת בפרו

בלוני האינטרנט של גוגל עברו טבילת אש מוצלחת בפרו

המדינה חוותה סדרת שטפונות במהלכם נותקו עשרות אלפי פרואנים מהחיבור לרשת. פרויקט Loon של גוגל שנבחן שם הצליח לחדש את החיבור ולהעביר תקשורת נתונים בנפח של 160 גיגה-בייט

18.05.2017, 15:59 | רפאל קאהאן
פרויקט לון (Loon) של גוגל, שמטרתו להביא קישוריות אינטרנט לאיזורים מרוחקים ומוכי אסון עבר את טבילת האש הראשונה שלו: בלונים של גוגל שנוסו בפרו בשיתוף פעולה עם ספקית האינטרנט המקומית טלפוניקה סייעו לחבר איזורים נרחבים של המדינה שהקשר אליהם נותק עקב סדרת שטפונות והצפות בחודשים האחרונים.

קראו עוד בכלכליסט

הבלונים שכבר היו ממוקמים באיזורים רבים במדינה היו בשלבי ניסוי כלים כשפקדו האסונות את האוכלוסיה המקומית. החברה הודיעה אתמול (ד') על הצלחת הפרויקט ודיווחה שהצליחה להעביר כמות מידע של כ-160 גיגה-בייט לעשרות אלפי פרואנים במהלך ההפעלה של הבלונים. מדובר על שווה ערך לכ-30 מיליון הודעות ווטסאפ או 2 מיליון מיילים.

בלוני האינטרנט של גוגל בלוני האינטרנט של גוגל בלוני האינטרנט של גוגל

כ-72 בני אדם נספו במהלך השטפונות ומפולות הבוץ שהחלו במאי ונמשכו עד לפני מספר ימים. רוב האיזורים ההמוצפים היו בסביבות הערים לימה, צ'ימבוטה ופיורה - כך על פי דיווח של CNN. ההצלחה של הפרויקט מעמידה את גוגל מספר שלבים קדימה ביחס לפרויקט מקביל שמפתחים בפייסבוק ושמתבסס על מסוקים ומטוסים ללא טייס.

מדובר בהצלחה גדולה של גוגל, שהצליחה להוכיח את אפקטיביות השימוש בבלונים כאמצעי ממסר תקשורתי. בחברה לא מסתפקים בכך ומעוניינים לקדם את השימוש בהם גם באיזורים נידחים ולא רק במקרי אסון טבע. גוגל ופייסבוק לא מפתחות כלי חיבור רשת מטעמים פילנטרופיים: החיבור מביא אליהן משתמשים ללא תלות בקישוריות מקומית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות