אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוקסנבורג יזרים לפחות 25 מיליון שקל להנפקת סאני תקשורת צילום: אוראל כהן

לוקסנבורג יזרים לפחות 25 מיליון שקל להנפקת סאני תקשורת

בעלת השליטה בסאני, חברת לפידות של יעקב לוקסנבורג, הודיעה לבורסה על כוונתה להשתתף במכרז המוסדי בגיוס ההון התוכנן של סאני

15.06.2017, 12:02 | מיקי גרינפלד

יום לאחר הודעתה של סאני תקשורת כי היא בוחנת יציאה לגיוס הון - ומבלי שצויין בשלב זה היקף ההנפקה הנבחנת - מודיעה בעלת השליטה חברת לפידות (49%) כי היא מתכוונת להשתתף בהנפקה בהשקעה של לפחות 25 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

ככל שהנפקת המניות והאופציות תצא לפועל, היקף ההשקעה המדוייק של לפידות שבשליטת יעקב לוקסנבורג (לוקסי), יהיה מותנה גם בהיקף הביקושים שיועברו בשלב המוסדי. לאחר ההנפקה יחול שינוי בנתח של לפידות בסאני, אך בשלב זה כמובן לא ניתן להעריך את שיעור השינוי ואת כיוונו.

אתמול הודיעה סאני תקשורת כי היא בוחנת אפשרות לגייס עשרות מיליוני שקלים באמצעות הנפקת מניות ואופציות, מהלך שמגיע לאחר זינוק של 490% במניית החברה מתחילת השנה. לצד הדיווח על ההנפקה הצפויה שיחררה החברה הערכות מקדמיות (תוצאות לא מבוקרות ולא סקורות) לתוצאות הרבעון השני של שנת 2017 לפיהן היא צופה הכנסות בהיקף של 290-305 מיליון שקל, נתון המשקף גידול של 12% בהכנסות בתרחיש המינימאלי בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2016.

יעקב לוקסנבורג , צילום: עמית שעל יעקב לוקסנבורג | צילום: עמית שעל יעקב לוקסנבורג , צילום: עמית שעל

העלייה האמורה מיוחסת לקצב מכירות חזק של מכשירי הסמסונג S8. על פי הערכות, כבר בשלב זה מכרו בחברה למעלה מ-60 אלף מכשירים - פי 2 לעומת קצב המכירות של המכשיר הקודם S7. על פי הערכות, החברה היא אחת הנהנות הגדולות מהחלטת משרד האוצר לביטול מס הקנייה על מכשירים סלולריים.

על פי ההערכות של סאני, הרווח התפעולי ברבעון השני צפוי להסתכם בטווח של 27-30 מיליון שקל, למעלה מכפול מהרווח התפעולי ברבעון המקביל שהסתכם בכ-13.3 מיליון שקל. נתון המשקף שיעור רווחיות תפעולית של 9.3% בתרחיש המינימלי לעומת 5.2% ברבעון המקביל.

סאני תקשורת משמשת כיבואן וכמפיץ בישראל של טלפונים סלולריים ואביזרים נלווים מתוצרת סמסונג הקוריאנית במסגרת הסכם בין השניים, שתוקפו עד לדצמבר 2020 בשלב זה. לצד ההסכם הפורמלי, בחברה מציינים כי שיתוף הפעולה בינה לבין היצרן הקוריאני מזה מספר חודשים הדוק מאי-פעם. בחודש אפריל האחרון דיווחה החברה על ביקוש חסר תקדים למכשירי גלקסי S8 של סמסונג, הנאמד בעלייה של 100% בהזמנות בשלב המכירה המוקדמת באפריל. לתחזית זו ביסוס בדיווחי החברה לבורסה בגין תוצאות החברה שהושפעו משיווק מכשיר הדגל החדש של היצרנית הקוריאנית. על פי הערכות בשוק, חלקה של סמסונג בשוק הסמארטפונים המקומי עומד על כ-40%.

בתחילת החודש מינתה סאני תקשורת את משה פרי לתפקיד המנכ"ל. פרי כיהן עד כה כסמנכ"ל מכירות בקבוצה וכממלא מקום מנכ"ל מאז התפטרותה של המנכ"לית הקודמת, ענת כהן שפכט. האחרונה התפטרה ברקע סכסוך עם יו"ר החברה היוצא משה ריינס, שאף הוא התפטר לאחרונה לאחר חצי שנה בתפקיד בלבד.

 

סמסונג גלקסי S8 , צילום: רפאל קאהאן סמסונג גלקסי S8 | צילום: רפאל קאהאן סמסונג גלקסי S8 , צילום: רפאל קאהאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות