אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת החשמל: עיצומי העובדים פוגעים בחברה, בתוך חודש לא נוכל לשלם משכורות צילום: עמית שעל

חברת החשמל: עיצומי העובדים פוגעים בחברה, בתוך חודש לא נוכל לשלם משכורות

החברה גם מזהירה מקריסה פיננסית בעקבות היעדר הגבייה. שלשום נטלה החברה הלוואה בסך 800 מיליון שקל במטרה "לסגור את הבור"

29.06.2017, 12:17 | ליאור גוטמן
עיצומי העובדים בחברת החשמל ועצירת הגבייה מלקוחות עלולים לדרדר את מצב החברה לנקודה בה הכסף בקופה ייגמר.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה שמסרה החברה הבוקר (ה') לביה"ד לעבודה, ושדווחה לבורסה, מזהירה החברה כי "ככל שלא תחודש הגביה מלקוחות החברה ולא יבשילו מהלכים נוספים - אותם בוחנת החברה, עלולה החברה למצוא את עצמה בתוך כחודש ימים ללא מקורות מימון לתשלומים שעליה לבצע, לרבות תשלום לספקים קריטיים ותשלום משכורות לעובדים".

כזכור, ביה"ד הארצי לעבודה התיר לוועד העובדים להשבית פעילויות מסוימות, לרבות הנפקת חשבוניות תשלום או גביית כספים באמצעות מוקד 103, ובתנאי שאספקת החשמל תימשך.

השבוע דיווח כלכליסט שחשבונות החשמל של מאי-יוני ידחו ויתווספו לתשלום יולי-אוגוסט, כך שבסוף הקיץ עלולים לקוחות רבים של החברה לקבל חשבון של אלפי שקלים לתשלום מיידי.

תחנת הכוח בחדרה, צילום: ויקיפדיה תחנת הכוח בחדרה | צילום: ויקיפדיה תחנת הכוח בחדרה, צילום: ויקיפדיה

חברת החשמל, מצידה, כבר נטלה שלשום הלוואה בנקאית בסך של 800 מיליון שקל, במטרה "לסגור את הבור" שנוצר אצלה מהעדר גביה, אולם הבוקר (ה') מזהירה החברה באופן רשמי מקריסה פיננסית.

יצוין שמשרד האנרגיה ערער לבג"צ על התרת השביתה ע"י ביה"ד לעבודה, אולם הדיון בנושא יתקיים רק בחודש הבא. בינתיים, הכסף של חברת החשמל הולך ואוזל.

עוד עולה מדיווח החברה לבורסה, כי המכה הפיננסית שירדה עליה עלולה לפגוע בתנאי השירות.

החברה מודיעה שאחד מצעדי העיצומים - עצירת תשלומים לספקים - עלול לפגוע באספקת החשמל. "משמעות התרתו של צעד זה היא שספקים שונים, בהם ספקים שההתקשרות עמם קריטית לצורך הבטחת אספקת החשמל, לא יקבלו את התמורה מהחברה, וייתכן שלא יוסיפו לספק את השירות החיוני הנדרש לצורך אספקת החשמל. זאת מעבר לפגיעה הצפויה בספקים עצמם כתוצאה מעצירת התשלומים" מסכמים בחברת החשמל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות