אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפיצריה של לברון ג'יימס היא הצלחה מסחררת צילום מסך: Youtube

הפיצריה של לברון ג'יימס היא הצלחה מסחררת

על פי הדיווחים, בלייז פיצה, רשת הפיצות שבה השקיע כוכב הכדורסל לברון ג'יימס, מתקרבת לעסקה שתעניק לחברה שווי של 100 מיליון דולר

16.07.2017, 17:11 | שירות כלכליסט
בלייז פיצה, רשת הפיצות שבה השקיע כוכב הכדורסל לברון ג'יימס, מתקרבת לעסקה שתעניק לחברה שווי של 100 מיליון דולר, כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

בלייז, שהוקמה ב-2011, היא אחת המסעדות הצומחות בקצב המהיר ביותר ונחשבת כבר כאיום על הרשתות וותיקות כמו פיצה האט ודומינו בלייז, שהוקמה ב-2011, היא אחת המסעדות הצומחות בקצב המהיר ביותר ונחשבת כבר כאיום על הרשתות וותיקות כמו פיצה האט ודומינו'ס. בשבוע שעבר נפתח הסניף ה-200 במספר שלה במנטור, אוהיו, ולפי התחזיות, מכירות הרשת יעמדו השנה על 300 מיליון דולר, עלייה מ-184 מיליון דולר בשנה שעברה. | צילום מסך: Youtube בלייז, שהוקמה ב-2011, היא אחת המסעדות הצומחות בקצב המהיר ביותר ונחשבת כבר כאיום על הרשתות וותיקות כמו פיצה האט ודומינו

לפי הדיווח, הרשת מנסה למכור אחזקת מיעוט בחברה לחברת השקעות, וההכרזה על העסקה צפויה כבר השבוע.

בלייז, שהוקמה ב-2011, היא אחת המסעדות הצומחות בקצב המהיר ביותר ונחשבת כבר כאיום על הרשתות וותיקות כמו פיצה האט ודומינו'ס. בשבוע שעבר נפתח הסניף ה-200 במספר שלה במנטור, אוהיו, ולפי התחזיות, מכירות הרשת יעמדו השנה על 300 מיליון דולר, עלייה מ-184 מיליון דולר בשנה שעברה.

לברון המשחק בקליבלנד קאבלירס, משך תשומת לב רבה ב-2015 כשוויתר על חוזה ספונסרשיפ בגובה 14 מיליון דולר עם מקדונלד'ס לטובת רשת הפיצות החדשה, שבה רכש אחזקה ב-2012.

ההימור השתלם לג'יימס, והחברה שוקלת לצאת בהנפקה בשנים הקרובות.

לפי מגזין פורבס, המעבר משני סניפים ל-200 בתוך 4 שנים מעניקה לרשת את ההתחלה המהירה ביותר בהיסטוריית המסעדות בארה"ב. ג'יימס היה אחד המשקיעים הראשונים ברשת, כבר ב-2012 ושלוש שנים לאחר מכן נטש כאמור את מקדונלד'ס לטובת הצטרפות לקמפיין השיווק של בלייז. "ראשית כל, האמנתי במוצר", סיפר בתכנית Kneading Dough למנהל העסקי שלו מאווריק קרטר. "אני זוכר שהייתי בסניף הראשון שלהם באוניברסיטת קליפורניה באירווין, וטעמנו את המוצר, והוא היה יוצא מהכלל...אתה ניגשת אליי עם ההצעה שנהיה הבעלים של זיכיון בכמה ערים באמריקה. המספרים שהראית לי, המספרים שנוכל להרוויח אם רק נשקיע את הזמן והמאמץ, נוכל לעקוף את מה שמקדונלד'ס שילמה לי בתוך 4 שנים.

"אבל מבחינתי מה שהיה חשוב יותר הוא שנוכל לבנות משהו. תעזוב את הכסף, נוכל ממש לבנות משהו, ואם זה לא יצליח אוכל להאשים רק את עצמי".

לג'יימס גם הייתה אבחנה לגבי התעשייה כולה: "אני אמרתי לעצמי 'מי לא אוהב פיצה'? אני לא מכיר אדם אחד בעולם שלא אוהב פיצה, לא איכפת לי איזו דיאטה אתם עושים!"

לפי פורבס, בבלייז שוקלים גם התרחבות בינלאומית בקרוב, ומקווים לצאת להנפקה עם הערכת שווי של מיליארד דולר בתוך 3-5 השנים הבאות.

ג'יימס אמנם לקח סיכון כשוויתר על כסף מובטח במקדונלד'ס, אך נראה שהמחויבות שלו לעזור לבנות את בלייז רק מתחילה להניב פירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות