אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי ביטול הקמפוס בכפר סבא: אמדוקס האריכה את החוזה עם ריט 1 ברעננה צילום: אוראל כהן

אחרי ביטול הקמפוס בכפר סבא: אמדוקס האריכה את החוזה עם ריט 1 ברעננה

ההסכם החדש ייכנס לתוקף כבר מעכשיו למשך עשר שנים, במהלכן מקווה החברה למצוא מקום חדש לבניית הקמפוס העתידי. ההסכם משקף העלאה של 6 מיליון שקל בדמי השכירות השנתיים שתשלם אמדוקס לריט 1 המחזיקה ב-60% מהמתחם

23.07.2017, 16:00 | דותן לוי

בעקבות ביטול התוכנית להקמת קמפוס לחברת אמדוקס בכפר סבא, החברה האריכה את חוזה השכירות שלה במתחם הנוכחי ברעננה לתקופה של עשר שנים נוספות. תוקפו של ההסכם הנוכחי עם אמדוקס צפוי לפוג רק בסוף 2019 אך בשל המצב אליו נקלעה אמדוקס ולפיו בתוך שנתיים יפוג חוזה השכירות שלה, ואין לה מתחם חדש לעבור אליו - נאלצה לחתום על הסכם שכירות חדש עם בעלות המתחם הקיים ריט 1 וחברת ס.ע.ן.

קראו עוד בכלכליסט

ההסכם החדש ייכנס לתוקף באופן מיידי, למרות שההסכם המקורי היה צפוי להסתיים רק בעוד כשנתיים וחצי. לפי ההסכם החדש תשלם אמדוקס דמי שכירות שנתיים בהיקף של כ-41 מיליון שקל, לעומת כ-35 מיליון שקל בהסכם הנוכחי. מדובר בפרמיה של כ-15 מיליון שקל שמשלמת אמדוקס עבור חתימה מידית על הסכם השכירות והבטחת הישארותה במתחם לתקופה ארוכת טווח אשר תאפשר לה למצוא מקום חדש לבניית הקמפוס. לאמדוקס יש תחנת יציאה ראשונה בעוד כ-5 שנים – ביוני 2022, זאת על מנת לאפשר לה לעזוב לפני סיום התקופה.

ריט 1 מחזיקה ב-60% מהמתחם וביתר (40%) מחזיקה ס.ע.ן, כך שבפועל תשלם אמדוקס סכום של 68.5 מיליון שקל מתוכם 41 מיליון שקל לריט 1 והיתר (27.5 מיליון שקל) לס.ע.ן המחזיקה ב-40% הנותרים במתחם.

משרדי אמדוקס ברעננה, צילום: אוראל כהן משרדי אמדוקס ברעננה | צילום: אוראל כהן משרדי אמדוקס ברעננה, צילום: אוראל כהן

חברת אמדוקס כבר דיווחה לעובדיה על המהלך וציינה כי היא בוחנת אלטרנטיבות שונות לגבי הקמת קמפוס עתידי. כאשר השיקולים העיקריים הם קרבה לאזורי המגורים של העובדים, תחבורה ציבורית וסביבה מתקדמת ויעילה.

במהלך שנת 2016 פרסמה אמדוקס מכרז לשכירת 70 אלף מ"ר של משרדים לתקופה של 15 שנה בהיקף של כמיליארד שקל, לשלב הגמר הגיעו 3 מתחמים: מתחם נצבא בצומת קסם, מתחם אמות השקעות בצמוד לשכונת כפר סבא הירוקה בכפר סבא והמתחם בצומת רעננה שבו ממוקמים כיום משרדי החברה. המתחם שנבחר היה זה של אמות בכפר סבא, אך בהמשך כפי שפורסם ב"כלכליסט", ועדת הערר המחוזית מרכז ביטלה את היתר הבניה שהוציאה הוועדה המקומית כפר סבא לחברת "אמות השקעות", להקמת חניון של כ-3,300 מקומות חניה בכפר סבא הירוקה, בסמוך לכביש 4 בצפון העיר.

לדברי האנליסט ישי ששון מבנק ירושלים ברוקראז', ההתקשרות בין אמדוקס לריט 1 תיעשה במחיר הגבוה ב-17% ממה ששילמה קודם לכן על הנכס, אך לעומת זאת לא תידרש בהשקעה נוספת. "הודעה זו מתיישבת עם גישתנו, לפיה ההתקשרות עם אמדוקס הייתה נמוכה ממחיר השוק בהיותה עומדת על כ- 57 שקל למ"ר. סברנו כי הארכת ההסכם או מציאת שוכר חילופי הייתה אמורה להיעשות בשכ"ד גבוה יותר, ולשקף עליית מחיר. מתחשיב שערכנו עולה, כי העלייה בשכ"ד כפי שדווח משקפת עליה של כ- 2.6% ביחס למחיר הבסיס הבוקר".

לגבי ריט 1 אמר ששון, "ברמות המחירים הקיימות כיום בקרב חברות הנדל"ן המניב, ריט 1 נמנית להערכתנו עם החברות בהן תשואת ה- FFO והדיבידנד הינן מהגבוהות בענף (9% ו- 4.1%, בהתאמה), ומשכך מהווה השקעה מועדפת בתנאי השוק הנוכחיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות