אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות נטו משפחה: רשת בצהרי היום הודיעה על הפסקת פעילותה צילום: דנה קופל

בעקבות נטו משפחה: רשת בצהרי היום הודיעה על הפסקת פעילותה

הרשת התל־אביבית המפעילה 41 צהרונים הודיעה השבוע להורים על הפסקת פעילותה עקב התעריף הנמוך שתקבל מהעירייה החל מהשנה הבאה

25.07.2017, 10:04 | מיקי פלד

רשת הצהרונים התל־אביבית בצהרי היום הודיעה השבוע להורים על הפסקת פעילותה עקב התעריף הנמוך שתקבל מהעירייה החל מהשנה הבאה. הרשת מפעילה 41 צהרונים בתל שבהם לומדים כ־1,200 ילדים.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב להורים כתבה מנכ"לית בצהרי היום נמרה בן אליעזר כי הפחתת התעריף שהמדינה כופה עליהם, בסך של 200 שקל, ל־935 שקל בחודש במסגרת תוכנית נטו משפחה של שר האוצר משה כחלון "מאיימת על תנאי העבודה ומעוררת חשש לירידה באיכות". אם הטענה נכונה, לא מן הנמנע שצהרונים נוספים בעיר לא ייגשו למכרז להפעלת צהרונים בשנה הבאה ויתעורר לחץ של הורים שיעדיפו לשלם יותר חרף הרפורמה.

עד כה העירייה היתה מנהלת את הצהרונים בהסכמים שונים, אך החל מהשנה הבאה הצהרונים שיופעלו הם אלו שזכו במכרז של יובל חינוך, חברה־בת של העירייה. יובל חינוך קיבלה על עצמה את היוזמה של כחלון לקבוע תעריף מקסימלי של 935 שקל בחודש שייגבה מהורים ברשויות מקומיות ברמה כלכלית־חברתית גבוהה. אחת הביקורות על התוכנית היא שהיא לא מתחשבת בהבדלים במחירי השכירות ושכר הצוות בין הערים השונות, ובעצם מצפה מהרשויות המקומיות להשתתף בסבסוד התעריף החדש. אלא שהעיריות לא מוכנות לכך ואף הוציאו מכתב לכחלון שבו הן דורשות שהמדינה תשתתף במימון במקומן.

מעיריית תל אביב נמסר כי "העירייה מברכת על כל מהלך שיפחית את יוקר המחיה ומצרה על החלטת הרשת להפסיק את פעילותה".

שר האוצר כחלון והצהרונים. רשת בצהרי היום מפעילה 41 צהרונים, צילום: יריב כץ, אלעד גרשגורן שר האוצר כחלון והצהרונים. רשת בצהרי היום מפעילה 41 צהרונים | צילום: יריב כץ, אלעד גרשגורן שר האוצר כחלון והצהרונים. רשת בצהרי היום מפעילה 41 צהרונים, צילום: יריב כץ, אלעד גרשגורן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות