אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוזה חדש לאורבוטק בסין בהיקף של 40 מיליון דולר צילום: אשר לוי

חוזה חדש לאורבוטק בסין בהיקף של 40 מיליון דולר

החוזה כולל אספקה של מערכות מפעל ייצור חדש של צגים שטוחים באזור צ'נגדו בסין, ובו צפויה הלקוחה של אורבוטק לייצר כ-60 אלף מסכי טלוויזיה מדי חודש

08.08.2017, 13:47 | ניר טל

חברת אורבוטק המפתחת מערכות ייצור ובדיקה לתעשיית האלקטרוניקה מדווחת כי חתמה על חוזה בהיקף מוערך של 40 מיליון דולר לאספקת מערכות לחברת סינית בתחום הצגים השטוחים בשם CEC Panda. על פי הודעת החברה, החוזה כולל אספקה של מגוון מערכות החל מהרבעון הנוכחי, המיועדות למפעל ייצור חדש של החברה באזור Chengdu בסין, ובו צפויה היצרנית הסינית לייצר כ-60 אלף מסכי טלוויזיה (דור 8.6) מדי חודש.

קראו עוד בכלכליסט

זו העסקה השנייה בתחום הצגים השטוחים (FPD) עליה מדווחת אורבוטק מתחילת השנה. בחודש מאי האחרון חתמה החברה על הזמנה בהיקף של 24 מיליון דולר מיצרנית הצגים השטוחים CHOT שבשליטת התאגיד הסיני CEC. זאת כחלק מהסכם בסך כולל של 50 מיליון דולר ובמסגרתו תמכור אורבוטק מערכות בדיקה ומדידה למפעל ייצור שהחברה מקימה בסין המיועד לייצור של צגי טלוויזיה.

בחברה ציינו לאחר העסקה הקודמת (לפני כחודשיים) כי צבר ההזמנות הפוטנציאלי בתחום הצגים השטוחים עומד על כ-300 מיליון דולר כך שמדובר בגידול של למעלה מ-10% בצבר העתידי. במהלך הרבעון האחרון היה אחראי תחום הצגים השטוחים (FPD) לכ-39% מהכנסות החברה והוא נהנה מצמיחה הודות לגידול במפעלי הייצור המוקמים בשוק הסיני ולצמיחה בתחום הצגים המיוצרים בטכנולוגיית ה-OLED (הכוונה לדיודה פולטת אור המבוססת על חומר אורגני ומאפשרת לייצר מסכים שטוחים). באופן מסורתי, השוק הסיני הוא השוק המרכזי של אורבוטק, שאחראי על 30%-35% מסך הכנסותיה בפילוח גיאוגרפי.

בשבוע שעבר פרסמה החברה תוצאות מעודדות לרבעון השני של שנת 2017 שאותו היא סיכמה עם רווח של 25 מיליון דולר לבעלי המניות, זינוק של 88% לעומת 13.3 מיליון דולר ברבעון המקביל. במרכז התוצאות רשמה החברה צמיחה בשורת ההכנסות בתחום הצגים השטוחים (FPD), עם הכנסות של 70 מיליון דולר לעומת 50 מיליון דולר, ובתחום המעגלים המודפסים (PCB) עם הכנסות בהיקף של 82.5 מיליון דולר לעומת 72.5 מיליון דולר. מול עליות אלה, ההכנסות בתחום הסמיקונדוקטור (SD) ירדו ב-18.5% והסתכמו ב-55 מיליון דולר, לעומת 67.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.

בעקבות העלייה בשורה העליונה הסתכם הרווח הגולמי של החברה ב-98.6 מיליון דולר בהשוואה ל-90 מיליון דולר ברבעון המקביל, נתון המשקף שיעור רווחיות גולמית של 46.8% - גידול של 1% בהשוואה לשיעור הרווחיות ברבעון המקביל. לעלייה ברווח תרמה גם ירידה משמעותית של 8 מיליון דולר (84%) בהוצאות המימון נטו של החברה, בזכות מימון מחדש שביצעה אורבוטק במהלך השנה שעברה, במסגרתו ביצעה הנפקת מניות וחוב (מבנק בריטי). המהלך חוסך לאורבוטק 10 מיליון דולר לשנה בתשלומי ריבית. נכון לסיכום הרבעון השני, אורבוטק מחזיקה בקופת מזומנים של 215 מיליון דולר.

אורבוטק, צילום: טל שחר אורבוטק | צילום: טל שחר אורבוטק, צילום: טל שחר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות