אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-FDA אקסטטי: MDMA קיבל מעמד של תרופה "פורצת דרך" לנפגעי פוסט טראומה

ה-FDA אקסטטי: MDMA קיבל מעמד של תרופה "פורצת דרך" לנפגעי פוסט טראומה

משמעות המעמד היא שמנהל המזון והתרופות האמריקאי תחל בסבב ניסויים קליניים, שבסופם יתכן כי ה-MDMA יאושר כטיפול רפואי לכל דבר עבור נפגעי PTSD

31.08.2017, 18:47 | שירות כלכליסט

מנהל המזון והתרופות בארה"ב (FDA) העניקה ל-MDMA מעמד של "תרופה פורצת דרך" עבור חולים הסובלים מתעוקה פוסט טראומטית (PTSD). משמעות המעמד היא שה-FDA יהיה מוכן להתחיל בניסויים קליניים ב-MDMA עבור חולים הסובלים מפוסט טראומה (בעיקר חיילים) על מנת לאשר את החומר לשימוש כתרופה לכל דבר.

קראו עוד בכלכליסט

ה-FDA נוהג להעניק את המעמד הזה רק במקרים בהם הטיפול החדשני (במקרה הזה, MDMA), נותן תוצאות טובות משמעותית לעומת הטיפול הנהוג כיום.

MDMA מעניק תחושה של אופוריה ואמפתיה, ויתכן כי יוכל לסייע לסובלים מפוסט טראומה לפרש מחדש זכרונות טראומטיים. אם החולה נמצא בהשפעת MDMA כאשר הוא נזכר באירוע הטראומטי, היכולת שלו לפרש מחדש את האירוע כמפחיד פחות - עולה. מחקר שנערך סביב טיפול בנפגעי טראומה בשילוב MDMA, הראה כי 67% מהמטופלים שנטלו MDMA הראו החלמה מלאה תוך 3 חודשים, לעומת 23% בקבוצת הביקורת, שלא נטלה MDMA.

עם זאת, ישנם מטפלים שמזהירים מפני שימוש ב-MDMA. אותם מטפלים חוששים כי פריצות דרך בטיפול פסיכולוגי תחת MDMA לא יחזיקו מעמד לטווח ארוך. אותם מטפלים גם חוששים ש-MDMA עלול לייצר נזק מוחי ארוך טווח.

MDMA MDMA MDMA

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות