אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיסכון זניח ומוצרי מותרות צילום: מאור סויסה

חיסכון זניח ומוצרי מותרות

כחלון מזניח מוצרים יקרים וקריטיים להורים, שדרישות מכון התקנים מונעות את הבאתם ביבוא מקביל ולכן הם עולים בארץ פי 2 מבחו"ל. במקום זאת הוא מתמקד בהורדת מכסים על מוצרים שעלותם זניחה או בגדר מותרות

18.09.2017, 08:20 | אורנה יפת

מוצצים ובקבוקים לתינוק הם מוצרים שמחליפים אחת לשלושה חודשים בעלות של 30–20 שקל לבקבוק או זוג מוצצים. גם תחת ההנחה המוגזמת שבשנה הראשונה להולדת התינוק הוריו ירכשו 20 בקבוקים מדובר בהוצאה של לכל היותר 600 שקל לשנה. אפילו אם היבואנים יגלגלו את כל הפחתת המכסים אל הצרכן (וספק רב אם כך יקרה), עדיין מדובר בחיסכון של לא יותר מ־72 שקל בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

כחלון מזניח מוצרים יקרים וקריטיים להורים, כמו כסאות בטיחות לאוטו, צילום: מאור סויסה כחלון מזניח מוצרים יקרים וקריטיים להורים, כמו כסאות בטיחות לאוטו | צילום: מאור סויסה כחלון מזניח מוצרים יקרים וקריטיים להורים, כמו כסאות בטיחות לאוטו, צילום: מאור סויסה

מנשאים הם מוצר יקר יותר, בעלות של 1,000–300 שקל, אך הם עמידים ולכן אמהות רבות מעבירות אותם מאחת לשניה בתוך המשפחה ובין חברות. יתרה מכך, בשנים האחרונות קמו ברשתות החברתיות קבוצות העוסקות במכירת ציוד יד שנייה, שהפכו לטרנד אמיתי בקרב הורים. מכס על כיסאות אוכל? אלו עולים 99 שקל באיקאה. הליכונים לתינוקות? אלו בכלל לא מומלצים לשימוש בטענה שהם פוגעים בהליכת התינוקות. מה עוד? נדנדות. כן, נדנדות לתינוק, מוצר מותרות שספק לכמה הורים צעירים יש בכלל מקום לאפסן אותו.

כחלון מזניח מוצרים יקרים וקריטיים להורים, כמו כסאות בטיחות לאוטו, סלקל ומיטות לתינוק, שדרישות מכון התקנים מונעות את הבאתם ביבוא מקביל ולכן הם עולים בארץ פי 2 מבחו"ל. במקום זאת הוא מתמקד בהורדת מכסים על מוצרים שעלותם זניחה או בגדר מותרות. אם שר האוצר באמת רוצה לעזור להורים שיטפל באורך חופשת הלידה ובדמי הלידה וימצא פתרון יצירתי לעלויות האדירות של משפחתונים לגיל הרך, שיכולות לטפס עד 10 אלף שקל בחודש לשני ילדים. זו הדרך באמת לסייע ולא סתם לייצר כותרות מחמיאות.

תגיות