אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצחון לג'ונסון אנד ג'ונסון: נדחתה פסיקה שחייבה אותה בפיצויי עתק צילום: רויטרס

ניצחון לג'ונסון אנד ג'ונסון: נדחתה פסיקה שחייבה אותה בפיצויי עתק

בית המשפט בקליפורניה הפך את הפסיקה שחייבה את החברה לשלם 417 מיליון דולר לאישה שטענה שחלתה בסרטן השחלות בעקבות שימוש במוצרי הטלק שלה; זאת בשל ליקויים בהתנהלות חבר המושבעים שפסקו את הפיצויים

21.10.2017, 09:38 | שירות כלכליסט

ניצחון לחברת ג'ונסון אנד ג'ונסון: בית המשפט העליון בקליפורניה הפך אתמול (ו') את הפסיקה בה חויבה החברה לפצות את תושבת המדינה ביותר מ-417 מיליון דולר בטענה כי שימוש בטלק מתוצרתה גרם לה לסרטן השחלות, ונענה לבקשת החברה למשפט חוזר. השופט מארן נלסון כתב כי המשפט שנערך באוגוסט, ובו התקבלה הפסיקה, היה רצוף טעויות ובמחסור בראיות, ועל כן הסתכם בפסיקת פיצויים מופרזת. כן ציין כי חבר המושבעים שקיבל את הפסיקה התנהל באופן לא תקין. מדובר בניצחון שני השבוע לחברה, לאחר שבית המשפט במיזורי דחה תביעה אחרת בעניין. 

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה מאתמול מגיעה בעקבות פסיקת חבר המושבעים מאוגוסט לחייב את ג'ונסון אנד ג'ונסון בתשלום פיצוי של 70 מיליון דולר לתושבת קליפורניה אווה אצ'ווריה ועוד 347 מיליון דולר בתשלום קנס. 

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

עורך דינה של התובעת, מארק רובינסון, הודיעה כי יגיש לאלתר ערעור על הפסיקה החדשה. "אנו נמשיך להילחם עבור כל אותן הנשים שנפגעו ממוצר מסוכן זה", אמר.

בהודעה רשמית מסרה ג'ונסון אנד ג'ונסון כי היא מרוצה מהפסיקה של בית המשפט העליון והוסיפה כי תמשיך להגן על עצמה גם במשפטים הבאים בסוגייה זו.

ג'ונסון אנד ג'ונסון מסרה כי ההצהרות שניתנו לאחר המשפט מטעם שניים מאנשי חבר המושבעים, שכלל 12 חברים בסך הכל, מראה כי שלושה מהמושבעים שהצביעו נגד האשמת החברה, לא נכללו בדיונים לגבי גובה הקנסות.

על פי ג'ונסון אנד ג'ונסון, היא עומדת בפני תביעות סביב מוצרי הטלק שלה מצד 4,800 אנשים נוספים מרחבי ארה"ב. רבות מהתביעות הוגשו במדינת קליפורניה, שם התביעה של אצ'ווריה הייתה הראשונה שנידונה בבית המשפט, וכן במדינת מיזורי, שם עמדה ג'ונסון אנד ג'ונסון בפני חמש תביעות.

עם זאת, המקרים שנידונו במיזורי, שרובם הוגשו בידי תובעים שאינם תושבי מדינה זו, מוטלים בספק לאחר שבית המשפט העליון קבע ביוני פסיקה המגבילה את המקומות שבהם יכול תובע להגיש את תביעתו בגין נזקים גופניים. התביעות במיזורי הסתכמו בארבעה פסקי דין נגד ג'ונסון אנד ג'ונסון בסך של 307 מיליון דולר, והחברה זכתה בתביעה אחת בלבד.

כאמור, בית המשפט לערעורים במיזורי דחה שלשום פסק דין לפיצוי בסך של 72 מיליון דולר שהתקבל בפברואר אשתקד למשפחתה של אישה מאלבמה שהלכה לעולמה, וזאת משום שעל פי בית המשפט אסור היה לדון במקרה בסנט לואיס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות