אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

INSPIRE

מימון ישיר: "סיפקנו יותר אשראי מחלק מהבנקים בישראל"

ערן וולף ורונית פטר בן דוד הסבירו על הטכנולוגיה שפיתחה החברה, שמאפשרת לתת ללקוחות אישור אונליין להלוואה

30.10.2017, 13:20 | קרן-אור גרינברג

"שוק האשראי של הבנקים הוא עצום ומגלגל 190 מיליארד שקל", כך אמר ערן וולף, מנכ"ל מימון ישיר בהרצאתו Mimun Yashir - Digital Experience, בוועידת הדיגיטל והמובייל של "כלכליסט" בשיתוף בנק הפועלים ומכון היצוא.

קראו עוד בכלכליסט

מודל האשראי הניתן בישראל למטרות הלוואות עובר תהפוכות טכנולוגיות, טוען וולף. "הבנק דורש שללקוח יהיה חשבון עו"ש בבנק, כתנאי לקבלת מוצרים ושירותים. מה קורה אם אתה רוצה לערער על התנאים שאתה מקבל או רוצה לקבל אשראי מבנק אחר או חושב שהמסגרת לא מספיקה? במציאות קשה לקבל מוצר תחרותי מבנק אחר מבלי לפתוח חשבון, גם אם רצינו רק מוצר אחד".

רונית פטר בן דוד וערן וולף, מימון ישיר. "המודל שלנו מבוסס על 6,000 חוקים עסקיים", צילום: עמית שעל רונית פטר בן דוד וערן וולף, מימון ישיר. "המודל שלנו מבוסס על 6,000 חוקים עסקיים" | צילום: עמית שעל רונית פטר בן דוד וערן וולף, מימון ישיר. "המודל שלנו מבוסס על 6,000 חוקים עסקיים", צילום: עמית שעל

עבור כך פיתחה חברת מימון ישיר טכנולוגיה שתאפשר לצרכן ניידות בין נותני השירותים הפיננסיים. בשיתוף מספר סטארט-אפים ישראליים הציגה רונית פטר בן דוד, CIO & Fintech בחברת מימון ישיר, את מודל האשראי של החברה שמורכב מ-6,000 חוקים עסקיים שנבנו על סך חצי מיליון הלוואות שנתנה החברה בעשר שנים האחרונות.

לדבריה, "המודל שלנו משלב מספר מקורות מידע ובזכותו אנו נותנים אישור להלוואה אונליין ללקוח. לאחר תהליך האישור עוברים לתהליך זיהוי וחתימה שבו השתתפו 2 מיזמים ישראלים, בטכנולוגיית חתימה וזיהוי תמונה, וזה לא דורש מהלקוח שום מאמץ. הוא מצלם את תעודת הזיהוי, רישיון הנהיגה, וסלפי וידיאו קצר עם הקוד שאנו שולחים. נעשית השוואה ביומטרית בין התמונות, לבין הסרט בזכות אלגוריתמיקה מדויקת ומיידית. לאחר תהליך החתימה אפשר להעביר את הכסף לחשבון הלקוח".

בן דוד מסבירה שהחברה מאפשרת למיזמי טכנולוגיה סביבת plug and play, ומדגישה איך ניתן כיום לקבל אשראי מלקוח שהם אינם מכירים. וולף ציין שחברת מימון ישיר שנוסדה לפני 12 שנה, מעסיקה כיום 450 עובדים המשרתים 150 אלף לקוחות, להם נתנו קצב אשראי שנתי של 4 מיליארד שקל, "סיפקנו אשראי יותר מחלק הבנקים בישראל".

תגיות