אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי המיזוג עם סנונדה: הרווח של אדמה זינק ב־70% צילום: עמית שעל

אחרי המיזוג עם סנונדה: הרווח של אדמה זינק ב־70%

הרווח הנקי של חברת האגרוכימיה עמד ברבעון השלישי על 57 מיליון דולר ועקף את תחזיותה. ה־EBITDA צמח ב־15% לעומת הרבעון המקביל

31.10.2017, 20:16 | אלי שמעוני

חברת האגרוכימיה אדמה מציגה שיפור בתוצאות לאחר המיזוג הסיני. אדמה (מכתשים אגן לשעבר) רשמה ברבעון השלישי של 2017 רווח נקי של 57 מיליון דולר, עלייה של 69.4% לעומת הרבעון המקביל. הנתון עוקף את התחזיות שפרסמה החברה לפני כשבועיים, אז העריכה כי הרווח ברבעון ינוע בטווח שבין 32.7 מיליון דולר ל־49 מיליון דולר. 

קראו עוד בכלכליסט

אלה דו"חות כספיים ראשונים עבור אדמה, שבשליטת כמצ'ינה הסינית, מאז שמוזגה עם החברה־האחות סנונדה. מכירות אדמה ברבעון השלישי עמדו על 844 מיליון דולר, עלייה של 5.4% לעומת הרבעון המקביל. היא נבעה מצמיחה כמותית של 7.4% ומנגד מירידה קלה במחירי המכירה.

לראשונה אדמה פירטה בדו"חות את המכירות לסין כחלק ממגזר גיאוגרפי. החברה רשמה בסין הכנסות של 61 מיליון דולר, שיפור של 67.9% לעומת הרבעון המקביל. אזור זה היה הצומח ביותר מבחינת ההכנסות ברבעון.

אמריקה הלטינית נותר האזור המשמעותי ביותר של החברה, עם מכירות של 231 מיליון דולר ברבעון, שיפור של 5.8% לעומת הרבעון המקביל. מנגד, ההכנסות באירופה נחלשו במונחים דולריים ועמדו על 206 מיליון דולר - ירידה של 1.9%. ה־EBITDA (רווח ללא פחת, מסים והוצאות מימון) צמח ב־15.3% ברבעון ל־163 מיליון דולר.

השיפור בתוצאות אינו מובן מאליו בצל היחלשות במצב החקלאים בעולם, וחברות רבות בתחום התשומות לחקלאות רושמות בשנים האחרונות ירידה בתוצאות.

בניגוד לצמיחה בהכנסות וברווחים, אדמה הציגה תזרים מזומנים חלש מפעילות שוטפת - 41 מיליון דולר בלבד, ירידה חדה של 80% לעומת 198 מיליון דולר ברבעון המקביל. התזרים הושפע מהקדמת גבייה בין הרבעון השני לשלישי. זו הסיבה שברבעון הקודם, השני של השנה, הציגה החברה תזרים מזומנים מפעילות שוטפות של 75 מיליון דולר, שיפור של 31% לעומת הרבעון המקביל.

אדמה נסחרת בבורסת שנזן לפי שווי שוק של 5.2 מיליארד דולר (35 מיליארד יואן), והיא מועמדת להכנס למדד שנזן 500.

חן ליכטנשטיין מנכ"ל אדמה, צילום: נמרוד גליקמן חן ליכטנשטיין מנכ"ל אדמה | צילום: נמרוד גליקמן חן ליכטנשטיין מנכ"ל אדמה, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות