אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זכאי סדרה א' בשוהם מבקשים לדחות את עתירת זכאי סדרה ב': "ניסיון פסול לעקוף תור ארוך"

זכאי סדרה א' בשוהם מבקשים לדחות את עתירת זכאי סדרה ב': "ניסיון פסול לעקוף תור ארוך"

זכאי סדרה א' טוענים כי הם ממתינים זמן רב להזדמנות לרכישת דירה במחיר מופחת בהתאם לתנאי התכנית. תגובתם מגיעה על רקע עתירת בני המקום מסדרה ב' שטוענים כי עתודת הקרקע שיצאה להגרלה בישוב היא האחרונה ולכן יש לצרפם להגרלה

02.11.2017, 12:00 | ענת דניאלי

בני המקום ביישוב שוהם, זכאי סדרה א' ביקשו לדחות את עתירת בני המקום מסדרה ב' ולחייבם בהוצאות משפט – כך עולה מתגובה שהגישו היום (ה') לבית המשפט העליון כנגד עתירת בני המקום מסדרה ב' שדרשו להצטרף להגרלת מחיר למשתכן ביישוב.

קראו עוד בכלכליסט

בתגובה של 66 בני סדרה א' באמצעות עורכי הדין מנחם אברמוביץ, אלינור שטרק וזוהר אילן ממשרד המבורגר עברון ושות', טוענים הם כי קבלת העתירה של זכאי סדרה ב' בשוהם תסב נזק חמור לתכנית הממשלתית "אימוץ עמדת העותרים בעת הנוכחית, באופן שיפגע בסיכויי הזכייה של המשיבים בהגרלות שוהם, יהווה למעשה הפרה של הבטחה שלטונית מחייבת, שהמשיבים הסתמכו עליה וכלכלו את צעדיהם בהתאם לה. הפגיעה באמון הציבור במערכת השלטונית ובתכנית 'מחיר למשתכן' בפרט תהיה פגיעה אנושה שהשלכותיה יהדהדו על כלל המשתתפים בתכנית, מכאן והלאה", נכתב בתגובה.

שוהם שוהם שוהם

עוד הוסיפו וציינו כי עתירת בני המקום מסדרה ב' משקפת "ניסיון פסול של קומץ אנשים שמרביתם הצטרפו ממש לאחרונה לתכנית 'מחיר למשתכן' לעקוף תור ארוך הכולל עשרות רבות של זכאים, ובהם המשיבים, ולהקנות לעצמם עדיפות". עוד ציינו כי "הם (בני המקום מסדרה ב') סבורים שהתוכנית אליה הצטרפו זה עתה היא תוכנית כבקשתך".

הזכאים מסדרה א' הוסיפו והסבירו כי הם "העומדים בתור" וכן הינם חסרי דיור "שממתינים זמן רב להזדמנות לרכישת דירת מגורים במחיר מופחת בהתאם לתנאי התכנית, כאלו שהוגדרו (לפני יותר משנה!) כקבוצת היעד הראשונית שלה, כאלו שסמכו ידיהם על כלליה המחייבים של התכנית כפי פורסמו ברבים, וכלכלו את צעדיהם בהתאם להם".

"למותר לציין כי במהלך תקופת המתנתם הארוכה (במהלכה נרשמו להגרלות רבות אחרות ביישובים אחרים, והפסידו), מחירי שוק הנדל"ן הוסיפו להאמיר, הסתמכותם על התכנית השתרשה והעמיקה, וכל הפסד (אי זכיה) נוסף שיספגו במסגרת הגרלות הדיור המתקיימות במסגרת התכנית, מחמיר את מצבם ומחטיא המטרות שלשמן כוננה התכנית מלכתחילה", כתבו באי כוחם בתגובה לביהמ"ש.

העתירה של בני סדרה ב' שהובילה לעיכוב בהגרלה

בני המקום מסדרה ב' הגישו עתירה על כך שלא נכללו בהגרלה הגדולה השנייה של מחיר למשתכן משום שההגרלה הנוכחית מיועדת רק לנרשמי סדרה א'. בעקבות עתירתם, נוצר עיכוב בהגרלה הגדולה שנפתחה מחדש משום ביטול ההגרלה לכלל הזכאים בשוהם. ההגרלה שנפתחה מחדש - נסגרה הלילה בחצות. אך מועד פרסום התוצאות של ההגרלה נוכח העיכוב עוד לא ידוע.

טענתם של בני המקום מסדרה ב', בעתירתם היא כי עתודת הקרקע שיצאה להגרלה בישוב היא האחרונה ולכן יש לצרפם להגרלה. אך כפי שפורסם בכלכליסט ראש מועצת שוהם טען כי ישנה עתודת קרקע נוספת ביישוב אך בתכנית השיווק של משרד האוצר אינה מיועדת לתכנית מחיר למשתכן. לטענתו במידה וישווקו קרקע זו לטובת צעירי היישוב הוא יאפשר הקלת שבס בפרויקט שמאפשרת להגדיל את מספר יח"ד בעד 20%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות