אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרבור גרופ יוצאת לגיוס של מיליארד ד' להשקעות במתחמי דיור להשכרה בארה"ב צילום: ענר גרין

הרבור גרופ יוצאת לגיוס של מיליארד ד' להשקעות במתחמי דיור להשכרה בארה"ב

חברת הנדל"ן הישראלית אמריקאית, המנהלת נכסים בהיקף של כ-7.1 מיליארד דולר, צפויה לבצע בחודש הקרוב רואד שואו אל מול הגופים המוסדיים הישראליים

12.11.2017, 14:34 | אורן פרוינד

למרות עליית השווי של הבתים בארה"ב בשנה האחרונה, נראה שהגופים המוסדיים הישראלים עדיין רעבים לרכישות של נדל"ן מעבר לים. חברת הרבור גרופ, חברת הנדל"ן הישראלית אמריקאית,שנחשבת לגדולה ביותר מבין החברות הישראליות שעוסקות בתחום של מתחמי דיור להשכרה (Multi Family) בארה"ב, תצא בימים הקרובים לגיוס של מיליארד דולר להשקעה בנדל"ן בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

הרבור גרופ תגייס את הכסף ממשקיעים מחו"ל.אולם חלק לא קטן מיועד לבוא מגופים מוסדיים ישראליים. בחודש הקרוב הרבור גרופ צפויה לבצע רואד שואו אל מול הגופים המוסדיים הישראליים וכנס משקיעים בישראל ובארה"ב.

בשנת 2017 גייסה הקרן סכום של כ-1.2 מיליארד דולר שהושקעו ברכישת מולטי פמילי (מתחמי דיור להשכרה), נדל"ן מסחרי וחוב בהיקף של כ- 3.4 מיליארד דולר. שליש מהכסף הגיע מגופים מוסדיים ישראלים. בין משקיעי הרבור גרופ נמנים קרנות הפנסיה עמיתים, מיטב דש, כלל ביטוח, מגדל ומנורה.

הרבור גרופ מעסיקה בישראל ובעיקר בארצות הברית 825 עובדים, שמתמקדים בניהול 193 הנכסים של החברה. הרבור גרופ מחזיקה ומנהלת נכסים בהיקף כולל של כ-7.1 מיליארד דולר, הכוללים 30 אלף יחידות דיור (מולטי פמילי) ועוד כ-450 אלף מ"ר של נדל"ן מסחרי. בנוסף, לחברה קרן גידור בתחום הנדל"ן בצפון אמריקה. מאז הקמתה מימשה הרבור גרופ למעלה מ-250 נכסים בהיקף של כ-6.8 מיליארד דולר.

ג ג'י צביבל מנכ"ל הרבור גרופ | צילום: ענר גרין ג

בניגוד לקרנות השקעה פרטיות, כמו קרן הגשמה או קרן אינטו של ערן רוט ודב קוטלר, הרבור גרופ חובשת הן את הכובע של היזם שמאתר את הפרויקטים, והן את הכובע של גיוס המשקיעים. כדרך קבע היא משקיעה תמיד 5% מההון העצמי בכל עסקה.

הרבור גרופ עובדת בעיקר בדרום־מערב ארצות הברית, במדינות טקסס, אטלנטה, פלורידה ומרילנד. האסטרטגיה שלה היא הקמת נכס חדש או רכישה ושיפוץ, החזקה ל־4.25 שנים בממוצע, ומכירה. עד היום ביצעה החברה 226 אקזיטים מפרויקטים, 8% מתוכם בהפסד. רשות ני"ע אוסרת עליה לפרסם תשואות ממוצעות, אולם על פי ההערכות התשואות שלה מהפרויקטים מגיעות לכ־12%–16% לפני מס, אך בניכוי דמי ניהול (שהם כיום 4% לשנה). 

לאחרונה הקרן עלתה לכותרות באתר הנדל"ן האמריקאי The Real Deal שפרסם את 15 עסקאות הנדל"ן בתחום המשרדים הרווחיות ביותר בחמש השנים האחרונות בארה"ב. הרבור-גרופ בולטת במקום ה-6 וה-11 ברשימה עם מימוש בניין המשרדים "4 ניו יורק פלאזה" ובניין המשרדים " "One South Wackerבשיקגו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות