אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כגודל הציפיות: ביקורת סרט על "ליגת הצדק" צילום: Warner Bros.

כגודל הציפיות: ביקורת סרט על "ליגת הצדק"

"ליגת הצדק" הוא הסרט החלש והמוזר ביותר מכל סרטי גיבורי־העל שראינו בשנים האחרונות

16.11.2017, 08:02 | אור סיגולי

אולי אפשר להאשים בכך את גל גדות והבמאית פאטי ג'נקינס. השתיים האלו היו הכוחות המניעים מאחורי סרט גיבורת־העל של שנה שעברה, "וונדר וומן", שלא רק שהיה ללהיט ענק, אלא גם גרם לנו לחשוב שלא הכל חייב להיות רע ונמהר ביקום המשותף של די.סי. והאולפן וורנר.

קראו עוד בכלכליסט

יכול היה להיות אחרת

אחרי "איש הפלדה", "באטמן נגד סופרמן" ו"יחידת המתאבדים", כבר לגמרי איבדנו תקווה שמשהו טוב יכול לצאת מהסדרה הזו, כשלפתע הגיע "וונדר וומן" והראה שיכול להיות גם אחרת. הלהיט של הקיץ גרם לנו לבוא לסרט החדש של מותג גיבורי־העל עם אופטימיות רבה. בכל זאת, "ליגת הצדק" מפגיש את וונדר וומן עם באטמן, סופרמן, אקווה מן והפלאש. האולפן ודאי הפיק לקחים, יראה שהוא יכול להתחרות ב"הנוקמים", וימשיך את הקו המהנה של סרט הסולו עם גל גדות.

מימין: גל גדות, בן אפלק, עזרא מילר וריי פישר. ארסנל נפלא של שחקנים שלא מאמינים אפילו לעצמם, צילום: Warner Bros. מימין: גל גדות, בן אפלק, עזרא מילר וריי פישר. ארסנל נפלא של שחקנים שלא מאמינים אפילו לעצמם | צילום: Warner Bros. מימין: גל גדות, בן אפלק, עזרא מילר וריי פישר. ארסנל נפלא של שחקנים שלא מאמינים אפילו לעצמם, צילום: Warner Bros.

אך למרבה הצער, מתברר ש"ליגת הצדק" לא רק חוזר אחורה באיכות ובתכנים, הוא כנראה גם הסרט החלש והמוזר ביותר מכל סרטי גיבורי־העל שראינו בשנים האחרונות. קשה לתאר איזה רצף של כשלים מאפיין את הסרט הזה: מהשחקנים שפשוט לא רוצים להיות שם, אפקטים ממוחשבים כעורים שהיו מביישים משחקי מחשב מלפני עשור, תסריט שאין בו מיליגרם של מקוריות, וניסיון לייצר כמה בדיחות וקריצות שאף אחת מהן לא פוגעת.

אף אחד לא יוצא טוב

ההפקה הזו לוותה בלא מעט בעיות, כך שקשה לדעת מי בדיוק האשם. הבמאי המקורי זאק סניידר, זה שמשום מה לא פוטר עד כה, נאלץ לנטוש את הצילומים באמצע בעקבות "טרגדיה משפחתית" ולדגל נקרא לא אחר מאשר ג'וס ווידון, האיש שאיחד בין כל הנוקמים של מארוול ב־2012 ליצירת הסרט השלישי המרוויח ביותר בכל הזמנים. אין לדעת אלו חלקים מהסרט בוימו על ידי ווידון ואלו על ידי סניידר, אבל אף אחד מהצדדים לא יוצא מזה טוב. על פי הקרדיטים, סניידר הוא הבמאי היחיד, כאשר ווידון רשום רק כתסריטאי.

בן אפלק, המגלם את איש העטלף, הודיע מאז על פרישתו מבימוי סרט הסולו של "באטמן", והשמועות היו שהוא עתיד למצוא את עצמו גם מחוץ לסרט הזה. על פי ההופעה שלו, השמועות נכונות. אבל זה לא רק הוא.

לסרט יש ארסנל נפלא של שחקנים, אף אחד מהם לא מאמין אפילו לעצמו. עזרא מילר בתפקיד הפלאש הוא היחיד שמנסה, וזה ממש מכאיב לצפייה. וגל גדות? גם הפעם היא מקסימה וכובשת כנציגת המין הנשי, אבל נאלצת לעבוד עם מה שיש. כפי שכבר הבנתם, זה ממש לא הרבה.

תגיות