אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסגות דורש מראשי אירונאוטיקס לקבל מידע על חקירת החברה

פסגות דורש מראשי אירונאוטיקס לקבל מידע על חקירת החברה

"בדיווח של החברה נמסרו פרטים חלקיים, ובלי לפרט על הפגיעה הצפויה" תוקפים בבית ההשקעות, ודורשים לדעת אם הדירקטוריון דן בהשלכות התליית רישיון המל"ט למדינה הזרה על הכנסות החברה. החברה: ביקשנו מגופי החקירה יותר חופש פעולה בתגובתנו

19.11.2017, 07:06 | רחלי בינדמן

האכזבה של הגופים המוסדיים מהתנהלות חברת המל"טים אירונאוטיקס, שקרסה בכ־40% מאז הנפקתה בבורסה לפני חמישה חודשים, כשעיקר הצלילה היה השבוע לאחר ההודעה על חקירת המשטרה, מתחילה להיות מתורגמת למעשים.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי בית ההשקעות פסגות, שאותו מנהל ברק סורני, שלח בסוף השבוע מכתב לחברי דירקטוריון אירונאוטיקס, שבראשו עומד איתן בן אליהו, בדרישה לקבל לא יאוחר מ־20 מנובמבר דיווח פומבי באשר להתנהלות העתידית של החברה ודרכי התמודדותה עם המצב שאליו נקלעה.

בפסגות מתייחסים ספציפית לדיווח החברה מסוף אוגוסט, שבו מסרה כי משרד הביטחון הודיע לה על התליית רישיון השיווק והיצוא של מל"ט החברה ללקוח מהותי במדינה זרה. לפי פסגות, "בדיווח נמסרו פרטים חלקיים בלבד בקשר להשפעת התליית הרישיון על הכנסות החברה מהלקוח, ומבלי לפרט על הפגיעה הצפויה בצבר ההזמנות הכולל מאותו לקוח. למיטב ידיעתנו ובהתאם לתשקיף, לחברה יש שני לקוחות מהותיים (שלא נמסרו פרטים אודותם), ואין ביכולת המשקיעים להסיק מי מהם היה מצוין בדו"ח".

בבית ההשקעות מזכירים גם את האירוע שבמסגרתו הופסק בשבוע שעבר המסחר במניה, "ושעות ספורות לאחר מכן פורסם דיווח לקוני וחסר על אודות העובדה שמתנהלת חקירה בקשר לעסקה עם לקוח מהותי" - חקירה שמנהלים המשטרה ומשרד הביטחון.

מנכ"ל פסגות ברק סורני, צילום: יח"צ מנכ"ל פסגות ברק סורני | צילום: יח"צ מנכ"ל פסגות ברק סורני, צילום: יח"צ

פסגות מטיח ביקורת דומה לזו שהציגו נציגי מוסדיים בפני "כלכליסט" בשבוע שעבר, סביב השאלה כיצד בשיחת הוועידה של החברה לאחר הדיווח, "נציגיה לא מסרו מידע קונקרטי לגבי החקירה או השלכותיה". בפסגות אף זועמים על כך שלמדו מהתקשורת שזמן קצר לאחר ההנפקה, החברה נחשפה לפרטים על אודות אירוע שייתכן כי קשור לחקירה.

בפסגות לא מסתפקים בכך, ומצפים לדעת בדחיפות "אם החל מהמועד שבו נודע לחברה על החקירה, התנהלו דיונים מתאימים בדירקטוריון, ואם התגבשו החלטות או המלצות מתאימות באשר להמשך דרכה בכל הנוגע לחקירה ולהשלכותיה".

בתחילת אוגוסט התקבלה באגף הפיקוח על היצוא הביטחוני תלונה חריפה מאלון וולך, איש מזל"טים בעברו. במייל הוא תיאר מקרה שאירע חודש קודם. אנשי החברה, נטען בתלונה, ביצעו לכאורה לבקשת הלקוח שלהם, צבא אזרבייג'ן, הדגמה חיה של התקפת מזל"ט מתאבד מתוצרת החברה על עמדה של צבא ארמניה.

המכתב היה מפורט וכלל את שמות המעורבים, כולל מידע על כך ששני מטיסים מטעם אירונאוטיקס סירבו לבצע את ההדגמה, היות שלטענתם מדובר היה בפעילות מלחמתית, ולכן גורמים אחרים בחברה ביצעו אותה. האירוע הסתיים ללא נפגעים, אך בתלונה נכתב שהוא חולל סערה בחברה.

מאירונאוטיקס נמסר: "בעקבות צו איסור הפרסום, אנו מוגבלים במידע שנוכל לספק ובמענה שנוכל לתת. הגבלה זו פוגעת בעיקר באירונאוטיקס, שכן גופים רבים, לרבות כלי תקשורת, מפרשים את חוסר יכולתנו זו בדרך שגויה ומייחסים לחברה עניינים רבים שכלל אינם נוגעים לה. פנינו לגופים הרלוונטיים בבקשה שיתירו לנו מעט יותר חופש פעולה בתגובותינו, או שיבהירו בעצמם מעט יותר על הקשרי החקירה, אך עדיין לא נענינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות