אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עתירה מנהלית בדרישה להפסיק את מיזם קאר2גו בחיפה צילום: CAR2GO

עתירה מנהלית בדרישה להפסיק את מיזם קאר2גו בחיפה

העותרת טוענת כי ההתקשרות בין עיירית חיפה לקאר2גו, המסדירה את מיזם הרכב השיתופי בעיר, נעשתה ללא מכרז; בעלת השליטה בחברה: "הנהלת קאר2גו סבורה כי אין ממש בטענות"

21.11.2017, 17:09 | מיקי גרינפלד

עתירה מנהלית נגד עיריית חיפה ונגד חברת שגריר והחברה הבת שלה קאר2גו (Car2go) - וקריאה לביטול ההסכם שחתמו הצדדים המסדיר את מיזם קאר2גו בעיר.  

קראו עוד בכלכליסט

העותרת, עמותת 'שומרי הסף - התנועה להגנת ערכי שלטון החוק', מבקשת מבית המשפט המחוזי בחיפה (בשבתו כבימ"ש לעניינים מנהליים) להורות על הפסקת פעילותו המסחרית של המיזם, בין היתר על סמך הטענה כי ההתקשרות בין עיריית חיפה לקאר2גו נעשתה ללא מכרז - בניגוד לנדרש.

בחודש יוני האחרון חתמה קאר2 גו, חברה בת של שגריר, עם הסכם עם עיריית חיפה, על הקמת מערך רכב שיתופי, בדומה למערכת שיתוף הרכב שהקימה קאר2גו בתל אביב (אוטו-תל). ההסכם קבע שעלות 100 המכוניות המשתתפות במערך חלה על קאר2 גו, ומנגד התחייבה העירייה להקצות לצבוע ולשלט 300 חניות בעיר לטובת הפרויקט. בחודש אוגוסט הודיעה רשמית העירייה כי מיזם הרכב יחל לפעול החל מ-15 בנובמבר, והוא יכלול 100 מכוניות חשמליות מדגם רנו זואי.

על פי דיווח שהעבירה היום (ג') שגריר לבורסה בת"א, העותרת טוענת בין היתר כי יש לדחות את הנימוק שהציגה עיריית חיפה לביצוע ההתקשרות ללא מכרז, לפיה קאר2גו היא הספקית היחידה של מיזמי רכבים שיתופיים. בדיווח לבורסה מציינת שגריר כי לאחר עיון בעתירה, "הנהלת קאר2גו סבורה כי אין ממש בטענות".

עו"ד יצחק זכאי, שליווה את הפרויקט מטעם עיריית חיפה, מסר בתגובה: "עיריית חיפה פעלה בכל הקשור למיזם הרכב החשמלי השיתופי על פי חוק כמתחייב מכל כללי הדין. חברת קאר טו גו הינה החברה היחידה שיכולה לספק את השירות העומד בבסיס ה"קול הקורא" שפורסם ע"י המשרד להגנת הסביבה ומכאן ההתקשרות בינה לבין עיריית חיפה אשר נעשתה כמתחייב בדני המכרזים לגבי "ספק יחיד". בהתאם לחוק פרסמה העירייה את כוונתה להתקשר בפטור ממכרז עם החברה. משלא התקבלה כל התנגדות או הצעה מתחרה אישרה ועדת המכרזים את ההתקשרות". 

עורכי הדין אורי שילה וליאור דץ  המייצגים את העותרת, עמותת שומרי הסף, מסרו כי "עולה חשד תמוה כי המשרד להגנת הסביבה "תפר" את הקול קורא למידותיהן של החברה ללא מכרז פומבי כחוק. עובדה שישנן מספר חברות בתחום הרכב הרואות עצמן מתאימות להתמודד. לראייה בעקבות הגשת העתירה השבוע שלחה חברת שלמה מכתב התראה לעיריית חיפה המדבר בעד עצמו ". 

רנו זואי חשמלית של קאר2גו, צילום: CAR2GO רנו זואי חשמלית של קאר2גו | צילום: CAR2GO רנו זואי חשמלית של קאר2גו, צילום: CAR2GO

תגיות