אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרשת ריבית של 400 מיליון שקל בדוחות כלל ביטוח צילם: אוראל כהן

הפרשת ריבית של 400 מיליון שקל בדוחות כלל ביטוח

ירידה בעקום הריבית מאלצת את כלל לבצע את ההפרשה, שפוגעת בשורה התחתונה: החברה מסיימת את הרבעון השלישי עם הפסד כולל של 23 מיליון שקל. בניטרול ההפרשה - החברה מציגה רווח כולל של 239 מיליון שקל

27.11.2017, 09:14 | רחלי בינדמן

השינויים בסביבת הריבית במשק ממשיכים להשפיע דרמטית על תוצאות ענף הביטוח. חברתכלל ביטוח מדווחת על הפרשה גדולה של 400 מיליון שקל לפני מס ברבעון השלישי, כתוצאה מירידה  בסביבת הריבית - סכום שנגרע משורת הרווח ומצטרף לעתודות הביטוח.  

קראו עוד בכלכליסט

לאחר שנה של עלייה בעקום הריבית, שאיפשרה לחברות הביטוח לשחרר עתודות ש'הונחו בצד' חזרה לשורת הרווח, ברבעון השלישי עקום הריבית חזר לרדת והתוצאה בהתאם. אם סביבת הריבית תעלה ניתן יהיה לשחרר חזרה את ההפרשה לשורת הרווח.

כתוצאה מהפרשת הענק האמורה, כלל ביטוח מסכמת את הרבעון השלישי של שנת 2017 עם הפסד כולל לאחר מס של 23 מיליון שקל. בנטרול ההפרשה, החברה היתה מציגה ברבעון רווח כולל לאחר מס של 239 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 91 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנת 2016.

החברה שעתידה לספוג הפרשה גבוהה במיוחד היא המתחרה מגדל, שתפרסם את דוחותיה ביום רביעי הקרוב. זאת משום שתיק ביטוח החיים של מגדל, הרלבנטי להפרשת ריבית, הוא הגדול ביותר בענף. חברת הביטוח הראל שכבר פרסמה את דוחותיה ביצעה הפרשה של 100 מיליון שקל לפני מס להגדלת עתודות הביטוח.

עם פרסום הדוחות אמר איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח: "למרות ההשלכות המשמעותיות של סביבת הריבית הנמוכה המשפיעה על התוצאות המדווחות, החברה מצליחה לקזז את השפעות אלה  באמצעות רווחי חיתום והגדלה בדמי הניהול המשתנים, לנוכח הפעילות בשוק ההון בתשעת החודשים האחרונים. ככל שסביבת הריבית תעלה, התוצאות המדווחות של החברה תשתפרנה בהתאם.

איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח, צילם: אוראל כהן איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח | צילם: אוראל כהן איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח, צילם: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות