אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוזנטל להלפרין: מיזוג מזרחי ואגוד יצמצם את התחרות, יש להקפיאו צילום: עומר מסינגר

רוזנטל להלפרין: מיזוג מזרחי ואגוד יצמצם את התחרות, יש להקפיאו

ח"כ מיקי רוזנטל דרש מהממונה על ההגבלים מיכל הלפרין ומשר האוצר משה כחלון להקפיא את אישור המיזוג. רוזנטל: "משפחת עופר מבשלת 'שיטת השקשוקה 2'. במקום להוסיף שחקנים ולעודד תחרות - עושים ההפך"

28.11.2017, 11:28 | שחר אילן

ח"כ מיקי רוזנטל מהמחנה הציוני פנה לממונה על ההגבלים מיכל הלפרין ולשר האוצר משה כחלון בדרישה להקפיא לאלתר את ההליכים לאישור המיזוג של בנק אגוד לתוך בנק מזרחי טפחות. זאת בעקבות החלטת דירקטוריון בנק המזרחי לאשר את המיזוג. גם יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מיהדות התורה הודיע שיפנה לממונה על ההגבלים בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

רוזנטל אמר בפתח ישיבת ועדת הכספים היום (ג') כי "על הממונה על ההגבלים להודיע מיד על הקפאת הליכי המיזוג עד לבדיקה מעמיקה. אם יתממש המיזוג שאישר דירקטוריון 'המזרחי' זו תהיה צרה צרורה". לדבריו, "במקום להוסיף שחקנים ולעודד תחרות - עושים בדיוק את ההפך".

ח"כ מיקי רוזנטל, צילום: עומר מסינגר ח"כ מיקי רוזנטל | צילום: עומר מסינגר ח"כ מיקי רוזנטל, צילום: עומר מסינגר

רוזנטל ציין כי "משפחת עופר, ששולטת בבנק המזרחי, מחזיקה גם בכי"ל, רשת, ובעוד שורה ארוכה של אחזקות אסטרטגיות במשק". לטענתו, "באמצעות המיזוג היא מבקשת לאיים על התחרות המצומצמת גם כך בתחום הבנקאות".

מיכל הלפרין הממונה על ההגבלים העסקיים, צילום: אוראל כהן מיכל הלפרין הממונה על ההגבלים העסקיים | צילום: אוראל כהן מיכל הלפרין הממונה על ההגבלים העסקיים, צילום: אוראל כהן

רוזנטל גם טען ש"מיזוג הבנקים הוא הפרה גסה ומפורשת של החלטת הכנסת שאישרה את מסקנות ועדת שטרום. משפחת עופר מבשלת שיטת השקשוקה 2".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות