אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק להרבור גרופ: רכשה מקבצי דיור ב-1.8 מיליארד דולר צילום: עמית שעל

עסקת ענק להרבור גרופ: רכשה מקבצי דיור ב-1.8 מיליארד דולר

העסקה כוללת 24 מקבצי דיור, רובם הגדול בוושינגטון הבירה, פילדלפיה ובולטימור. חברת ההשקעות מימנה את העסקה באמצעות הלוואה של 1.34 מיליארד דולר, בריבית של 3.7%

10.12.2017, 11:34 | אורן פרוינד

עסקת ענק למשקיעים בתחום מקבצי הדיור בארה"ב: חברת הרבור-גרופ האמריקאית-ישראלית הודיעה היום (א') על השלמת עסקה לרכישת 24 מקבצי דיור בתחום המולטי פמילי מקרן הפרייבט אקוויטי "Lone Star" בשווי כולל של כ-1.8 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בעסקה הגדולה ביותר שהרבור גרופ ביצעה עד כה והגדולה ביותר בשוק הישראלי בתחום המולטי פמילי. הקבוצה מימנה את העסקה עם הלוואה של 512 מיליון דולר מהתאגיד הפיננסי New York Community Bank והלוואה נוספת של 930 מיליון דולר מקרן ההשקעות הפרטית Berkadia Commercial Mortgage. הריבית המשוקללת של שתי ההלוואות היא 3.7% (קבועה). הרבור גרופ נהנית מתמיכה של גופים מוסדיים ישראלים שמשקיעים בחברה, ובין אלה קרנות הפנסיה עמיתים, מיטב דש, כלל ביטוח, מגדל ומנורה.

 

שיעור התפוסה הכולל של הנכסים שנרכשו עומד על 94% ושיעור התשואה הוא 5.64%. רוב הנכסים ממוקמים בפילדלפיה, וושינגטון הבירה (DC) ובולטימור - הפורטפוליו כולל 9,407 יחידות דיור להשכרה. הנכסים בפילדלפיה כוללים 8 מקבצי דיור ו-2,402 יחידות דיור והם נרכשו ב-380 מיליון דולר; הנכסים בבולטימור ווושינגטון כוללים 12 מתחמי מגורים ו-5,306 יחידות דיור והם נרכשו תמורת כמיליארד דולר. העסקה כוללת בנוסף נכסים בוסטון ובשיקגו שנרכשו ב-420 מיליון דולר.

העסקה מגדילה את שווי הנכסים הכולל שבו מחזיקה הרבר גרוף ל-7.1 מיליארד דולר. הקבוצה מחזיקה ומנהלת כ- 30 אלף יחידות דיור (מולטי פמילי) וכ-450 אלף מ"ר של נדל"ן מסחרי, והיא ונחשבת לשחקן הישראלי הגדול ביותר בתחום של מקצבי דיור בארה"ב. הרבר גופ החברה מעסיקה כ-825 עובדים שרובם עוסקים בניהול הנכסים שבבעלותה. בנוסף, לחברה קרן גידור בתחום הנדל"ן בצפון אמריקה. מאז הקמתה מימשה הרבור גרופ למעלה מ-250 נכסים בהיקף של כ-6.8 מיליארד דולר.

ג'י צביבל, מנכ"ל הרבור גרופ ישראל, רמז שיש עוד עסקאות בקנה: "אנו מאמינים כי שנת 2018 תהיה בעלת היקף פעילות משמעותי עבורניו". ג'ורדן סלון, מייסד ויו"ר הרבור גרופ, אמר כי "מדובר בעיסקה מורכבת, הן בשל גודלה ופיזורה הגיאוגרפי, והן בשל המבנה המימוני והמשפטי הייחודי שלה. דווקא מורכבות העיסקה היא זו שייצרה להרבור גרופ את הזדמנות הרכישה".

ג ג'י צביבל מנכ"ל הרבור גרופ | צילום: ענר גרין ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות