אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הליגות הנמוכות בספרד מגלגלת 580 מיליון יורו בהימורים לא חוקיים צילום: רויטרס

הליגות הנמוכות בספרד מגלגלת 580 מיליון יורו בהימורים לא חוקיים

ליגות הכדורגל הנמוכות בספרד מציגות כמות מטרידה של הטיית משחקים הקשורה להימורים. אך מדאיגה אף יותר העובדה שההתאחדות הספרדית (RFEF) והלה ליגה לא מפגינות סימנים לנקיטת צעדים לעצירת התופעה, זאת על אף שהן מודעות אליה

26.12.2017, 11:58 | שירות כלכליסט
ליגות הכדורגל הנמוכות בספרד מציגות כמות מטרידה של הטיית משחקים הקשורה להימורים. אך מדאיגה אף יותר העובדה שההתאחדות הספרדית (RFEF) והלה ליגה לא מפגינות סימנים לנקיטת צעדים לעצירת התופעה, זאת על אף שהן מודעות אליה.

קראו עוד בכלכליסט

מקור ספרדי המעורה בנעשה בליגות, שביקש להישאר בעילום שם , אמר כי מדובר ב"אסון למהימנות של הכדורגל הספרדי. אנחנו כבר מעורבים בשערוריות שחיתות בבית ובחוץ, ועכשיו נראה שהפושעים הורסים את לב המשחק שלנו". הוא התייחס למעצר של נשיא ההתאחדות, אנחל מריה ויאר. , צילום: רויטרס מקור ספרדי המעורה בנעשה בליגות, שביקש להישאר בעילום שם , אמר כי מדובר ב"אסון למהימנות של הכדורגל הספרדי. אנחנו כבר מעורבים בשערוריות שחיתות בבית ובחוץ, ועכשיו נראה שהפושעים הורסים את לב המשחק שלנו". הוא התייחס למעצר של נשיא ההתאחדות, אנחל מריה ויאר. | צילום: רויטרס מקור ספרדי המעורה בנעשה בליגות, שביקש להישאר בעילום שם , אמר כי מדובר ב"אסון למהימנות של הכדורגל הספרדי. אנחנו כבר מעורבים בשערוריות שחיתות בבית ובחוץ, ועכשיו נראה שהפושעים הורסים את לב המשחק שלנו". הוא התייחס למעצר של נשיא ההתאחדות, אנחל מריה ויאר. , צילום: רויטרס

באתר Insideworldfootball פרסמו רשימה של יותר מעשרה משחקים בשנה האחרונה שבהם נתגלתה תבנית חשודה של הימורים.

המשחקים התקיימו בליגות השלישית והרביעית בספרד, שמייצגות שוק הימורים מוערך של סביבות 580 מיליון יורו בעונה.

מדובר בסכום עצום שגבוה במידה ניכרת מההכנסות של המועדונים המשחקים בליגה הזו, רבים מהם מתקשים בכלל לשלם משכורות לשחקנים. ההימורים בליגות הללו הם נרחבים למדי, בייחוד בשווקים באסיה. בכל מקרה, ייתכן והמשחקים שפורטו באתר הם כנראה רק קצה הקרחון.

Segunda B, הליגה השלישית בספרד המורכבת מארבע ליגות אזוריות ומתקיימים בה 1,500 משחקים, חווה נפחי הימורים מוערכים בגובה 200 אלף יורו למשחק. ההימורים מבוצעים על כל משחק פחות או יותר. כלומר, שווי כולל בעונה של 300 מיליון יורו.

הליגה הרביעית - Tercera Division שבה מתקיימים 7,000 משחקים בעונה, היא בעלת נפח הימורים מוערך של סביבות 110 אלף יורו בעונה. ההימורים הם על סביבות 2,500 משחקים בעונה, כלומר נפח כולל של 280 מיליון יורו.

אין פיקוח על נתוני המשחקים, והרשויות הספרדיות לא נוקטות בצעדים לבלום את התופעה.

מבין המשחקים שפורסמו באתר (4 בליגה השלישית ו-9 ברביעית), חמישה מהם הציגו דפוסי הימורים דומים.

נפחי ההימורים היו הגבוהים ביותר על התוצאה הסופית של המשחקים ועל מספר השערים שהובקעו. במשחקים הללו נפסקו בעיטות עונשין לאחר זינוק בנפחי ההימורים.

מקור ספרדי המעורה בנעשה בליגות, שביקש להישאר בעילום שם , אמר כי מדובר ב"אסון למהימנות של הכדורגל הספרדי. אנחנו כבר מעורבים בשערוריות שחיתות בבית ובחוץ, ועכשיו נראה שהפושעים הורסים את לב המשחק שלנו". הוא התייחס למעצר של נשיא ההתאחדות, אנחל מריה ויאר.

כשעומת עם הממצאים ונשאל האם יש ספק שהמשחקים הוטו, אנדראס קראניץ', מנהל Sportradar Integrity Services, שמנטרת משחקים עבור מספר הולך וגדל של התאחדויות וקונפדרציות ברחבי העולם, ענה: "באופן כללי איננו מגיבים בפומבי על האשמות הקשורות להטיות משחקים, ואיננו יודעים מי הדליף את המידע הזה. אך כן, זה אחד מהדו"חות שלנו. כדי להימנע מאי הבנות, איננו מנטרים על בסיס קבוע את הליגות השלישית והרביעית בספרד, ומה שהבחנו בו הוא מטריד ביותר. זוהי פעילות פלילית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות