אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים וורנר עוזבים את גלובוס מקס צילום: יח"צ

האחים וורנר עוזבים את גלובוס מקס

ל"כלכליסט" נודע כי חברת הסרטים תפסיק ב־1 בינואר את הסכם ההפצה. זאת 4 חודשים בלבד לאחר שאלקו רכשה את רשת בתי הקולנוע. מדובר באחד הנכסים המשמעותיים שהחזיקה במשך עשרות שנים

28.12.2017, 08:14 | אורנה יפת

ארבעה חודשים לאחר שרכשה את רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס, מאבדת אלקו את אחד מנכסי החברה. ל”כלכליסט” נודע כי חברת הסרטים הבינלאומית האחים וורנר מינתה בישראל נציגה מטעמה, טוליפ אנטרטיינמנט, שתפיץ את סרטי וורנר בישראל החל מ־1 בינואר.

טוליפ הפיצה מכתב לבתי הקולנוע, שבו היא מבשרת כי היא נבחרה להפיץ את סרטי וורנר בישראל, וממועד זה על בתי הקולנוע להעביר את הכנסותיהם משידורי וורנר לידיה. גלובוס הפיצה את סרטי וורנר במשך עשרות שנים, ומדובר באחד הנכסים שהחזיקה, שהקנה לה יוקרה והכנסות של מיליוני שקלים בשנה. עוד בהתמחרות על גלובוס מקס, שנקלעה להקפאת הליכים, הודיעו וורנר וחברת סרטים נוספת, UIP, כי במקרה של העברת שליטה יש להן זכות לבטל את הסכם ההפצה. אלקו ניסתה להתנגד וטענה באמצעות עורך הדין אמיר דולב כי חוזי הפצת הסרטים מהווים נכס מהותי של החברה. לבסוף הוחלט כי הנאמנים יגדרו סכום של 29 מיליון שקל ממה ששילמה אלקו, 144 מיליון שקל, למקרה שאלקו תחליט להגיש בקשה להפחתה במחיר העסקה עקב הפסד ההסכם עם וורנר. אלקו ניסתה למנוע את העזיבה של וורנר, אך ללא הצלחה. בתחילת 2018 צפויה גם UIP לסיים את הסכם מול גלובוס.

קראו עוד בכלכליסט

גל גדות ב"וונדר וומן” של וורנר. גלובוס הפיצה את הסרטים במשך עשרות שנים, צילום: © 2016 Warner Bros. Ent. All Rights Reserved. גל גדות ב"וונדר וומן” של וורנר. גלובוס הפיצה את הסרטים במשך עשרות שנים | צילום: © 2016 Warner Bros. Ent. All Rights Reserved. גל גדות ב"וונדר וומן” של וורנר. גלובוס הפיצה את הסרטים במשך עשרות שנים, צילום: © 2016 Warner Bros. Ent. All Rights Reserved.

מאלקו נמסר: “קבוצת אלקו משתפת פעולה עם מפיצות הסרטים המובילות בעולם, ואלה מוקרנים על מאות מסכים של קבוצת אלקו בישראל בהצלחה מרובה. הקבוצה מתכוונת להמשיך בפעילות ענפה בתחום זה גם בשנים הבאות. בנוגע להסכם עם וורנר, אלקו דיסטריביושן שעוסקת בהסכמי הפצה בתחום הקולנוע אינה נוהגת להתייחס לנושאים ספציפיים הנוגעים לענייניה המסחריים. קבוצת אלקו מצפה להמשך שיתוף פעולה מוצלח עם חברות הסרטים המובילות גם בשנים הבאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות