אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גמלאי צה"ל מצאו חלופת ביטוח סיעודי ארוכת טווח במנורה צילום: שאטרסטוק

גמלאי צה"ל מצאו חלופת ביטוח סיעודי ארוכת טווח במנורה

עלות הביטוח הצפויה הממוצעת תעמוד על 200 שקל בחודש, כאשר 80% מהכסף יועבר לקרן מבוטחים שתתבסס על מנגנון ביטוח הדדי ורק 20% יזכו להגנת ביטוח חיצוני של מנורה

16.01.2018, 14:12 | רחלי בינדמן

הסכם סיעודי ארוך טווח ראשון מסוגו בהתאם למודל שהציעה רשות שוק ההון יוצא לדרך. חברת הביטוח מנורה מבטחים בניהולו של יהודה בן אסאייג דיווחה היום (ג') כי חתמה על מזכר הבנות עם ארגון צוות גמלאי צה"ל המונה 40 אלף איש (רובם בני 60 ומעלה) המתבסס על הצעת ביטוח סיעודי קבוצתי במודל ארוך טווח.

כפי שפורסם, החל מה-1 בינואר בוטלו הביטוחים הקבוצתיים של ארגוני עובדים שהיו קצובים בזמן (לרוב ל-5 שנים) בהוראת הממונה על שוק ההון דורית סלינגר בטענה כי ביטוחים אלו מסוכנים למבוטחים, שכן ניתן שלא לחדשם מידי תקופה.

קראו עוד בכלכליסט

היקף הפרמיות בעסקה צפוי לעמוד על כ-100 מיליון שקל – כלומר תשלום ממוצע של כ-200 שקל למבוטח (בתלות בגילו) ויזכה בעת אירוע סיעודי להחזר חודשי שינוע בין 3,000-5,500 שקל (בתלות בגובה התשלום החודשי) ולתקופה של 5 שנים. במקביל, רשות שוק ההון מאפשרת לאותם מבוטחים שלא בוטחו עד כה בביטוח קופות החולים להצטרף לביטוח של הקופות ללא חיתום רפואי (אם גילם מעל 55), אם כי הם יהנו מכיסוי מופחת של כ-3,000 שקל שיצטרף לביטוח הקבוצתי שירכשו דרך מנורה כרובד נוסף. מי מהמבוטחים שכבר החזיק בעבר ביטוח של קופת חולים יהנה מכיסוי נוסף של 5,000 שקל דרך קופת החולים.

מודל ההסדר הביטוחי יהיה דומה מאד לזה של קופות החולים, כך שביחס ל-80% מהפרמיות שישולמו – הן יועברו לקרן מבוטחים שתהיה בעצם קרן שמבוססת על ערבות הדדית, ללא רכיב ביטוחי חיצוני ורק 20% יועברו לחברת הביטוח שתתחייב ביטוחית לחשיפה. כלומר –ביחס ל-80% מהכספים, אם יהיה ריבוי מקרי סיעוד מעבר לתחזיות, הסיכון יושת על המבוטחים עצמם ורק 20% יושת על חברת הביטוח.

קשישה סיעודית (אילוסטרציה), צילום: גיל נחושתן קשישה סיעודית (אילוסטרציה) | צילום: גיל נחושתן קשישה סיעודית (אילוסטרציה), צילום: גיל נחושתן

ההסכם יהיה לתקופה בת שמונה שנים, אך בניגוד להסכמי הביטוח הסיעודי הקודמים, שבהם חברת הביטוח נדרשה רק לאפשר למבוטחים לעבור לפוליסת ביטוח פרטית יקרה משמעותית ללא חיתום, בהתאם למודל החדש של רשות שוק ההון, תהיה מגבלה על היכולת לייקר את הפרמיות בעתיד.

עד כה בוטחו אנשי צוות על ידי חברת הביטוח הפניקס שמציעה להם כעת היום לרכוש דרכה ביטוח פרטי היקר במאות אחוזים מהמחיר הצנוע ששילמו עד כה במסגרת הביטוח הקבוצתי קצר הטווח. אלא שכעת כאמור, מוצעת להם חלופה זולה משמעותית דרך מנורה עם כלי שמשלב כאמור ביטוח הדדי עם רכיב מסויים של ביטוח חיצוני.

מעניין כי רק כעת לאחר שהביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים כבר פקעו, מתחילים ארגוני עובדים לחתום על הסכמי ביטוח ארוכי טווח, זאת שכן עד לא מזמן ציפו ארגוני העובדים כי הביטוחים הקבוצתיים הזולים במתכונתם הישנה יוארכו לבסוף בניגוד לאיומי הממונה. לפני חודש חשף כלכליסט כי גם עובדי תעשייה אוירית חתמו על הסכם ביטוח סיעודי ארוך טווח עם חברת הביטוח הראל, אך שם מדובר בהסכם המבוסס על הנחת מחיר קבועה על ביטוחי הפרט שמציעה הראל - הנחה של כ-25% לאורך כל חיי המובטחים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
הביטוח שהשיגו צוות מחדד את העוולה הנוראית של כחלון כלפי מאות אלפי מבוטחים -
ההסכם בין צוות למנורה מוכיח שקיים פתרון לנפגעי הביטוח הסיעודי הקבוצתי. כנראה דומה למה שהציעה סלינגר והתקפלה. כמו תמיד בישראל הממשלה נוטשת ציבור שלם ומאפשרת לקבוצות גדולות ומחוברות להשיג תנאים שאף אחד אחר לא זוכה להם. כך נפערים הפערים הבלתי נסבלים במדינה. כחלון+ניסנקורן+סלינגר, זרקו לכלבים 100 אלף משפחות של מבוטחים מבוגרים על סף גיל הפרישה, ללא כיסוי ביטוחי סביר. מבוטחים אלו תלו תקווה בהצהרותיה של סלינגר על ביטוח קבוצתי חלופי. צוות השיגו אפילו הכרה בוותק שמבוטח צבר בקופות חולים בעבר. כאן כבר נוצרת אפליה בלתי נסבלת! יש מבוטחים רבים שהיו מבוטחים שנים רבות בקופת חולים ועקב מעבר למקום עבודה חדש הועברו מקופת חולים לביטוח קבוצתי. בתנאים שמכתיבה כעת סלינגר הוותק שלהם נמחק כלא היה והם חוזרים לקופות החולים בתנאים מכפירים. מצב זה אם יימשך מחייב תגובה ותביעות נגד. מאות אלפי משפחות שאין להם גב ציבורי ונמצאות בסיכון כלכלי במצב החדש, יזכרו יום יום את העוולה שנגרמה להם ע"י שלטון קהה חושים!
פלורליסט  |  29.01.18